додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Що необхідно знати про ієрсиніоз

Це захворювання реєструється повсюдно. Так, в Україні щорічно спостерігається біля 90-140 випадків ієрсиніозу. Підйом захворюваності відмічається в осінню пору року з піком у листопаді.
Передають цю хворобу мишоподібні гризуни, сільськогосподарські тварини (свині, велика рогата худоба), собаки, які виділяють мікробів з випорожненнями у різні об’єкти зовнішнього середовища, харчові продукти, воду.
Як же заражається людина? Зазвичай при вживанні продуктів, контамінованих ієрсиніями (молоко, овочі, фрукти), м’ясних продуктів і води, а також при недотриманні правил особистої гігієни.
Відомо, що збудник цієї хвороби не тільки зберігається, але й розмножується при низьких температурах, що пояснює виникнення захворювання після вживання продуктів, які довго зберігалися в холодильнику (+4 С) або в підвальних приміщеннях. Низька температура, висока вологість в овочесховищах є оптимальними умовами для розмноження ієрсиній.
Від моменту потрапляння збудника в організм людини до появи перших клінічних ознак хвороби може бути від 1-2 до 18-20 днів. Клінічні прояви хвороби дуже різноманітні. Найбільш постійними проявами є ураження шлунково-кишкового тракту – нудота, біль в животі, пронос на тлі підвищеної температури тіла. В тяжких випадках – виражений токсикоз, зневоднення організму. Можливе виникнення симптомів апендициту (найчастіше у дітей), поява болю у суглобах, як у великих (колінні, плечові, гомілкові), так і дрібних (променевозап’ястні, фалангові). При генералізації процесу лихоманка може тривати від 5-ти до 20 діб, а іноді і триваліше. Часто спостерігається висип на шкірі різного характеру. Буває іерсиніозний гепатит з вираженою жовтяницею, збільшеною печінкою, селезінкою. Інколи розвивається менінгіт, міокардит.
Прогноз даної хвороби зазвичай сприятливий, однак при генералізації процесу – серйозний.
Для попередження цього захворювання треба пам’ятати, що основу профілактики складають санітарно-гігієнічні заходи, як і при інших кишкових захворюваннях. Першочергове значення має попередження зараження збудниками овочів, фруктів, корнеплодів, які зберігаються в овочесховищах, а відтак істотне значення мають заходи боротьби з гризунами (хатніми мишами, полівками, щурами тощо). Слід обмежити вживання харчових продуктів, які не проходять термічну обробку.
Особливу увагу варто звернути на умови зберігання та реалізації продуктів:
Для тривалого зберігання продуктів, особливо овочів і фруктів, необхідно підготовити приміщення – звільнити від залишків зимових овочів і сміття, обробити дезінфікуючими засобами. Істотне значення мають дератизаційні заходи на об’єктах харчування, водопостачання, тваринництва.
Овочі та фрукти перед вживанням ретельно промивати проточною водою і обливати кип’яченою водою, дотримуватись термінів реалізації.
Не слід купляти овочі і фрукти з ознаками псування.
Готові до вживання продукти і страви потрібно зберігати окремо від сирих продуктів.
Куплене у приватних осіб молоко перед вживанням кип’ятіть.
Пам’ятайте! При перших ознаках хвороби слід звертатись до лікаря.

Кафедра інфекційних хвороб та епідеміології
к. мед. наук Венгловська Я. В., Богачик Н. А., Сидорчук А. С.
0 913
14-10-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти