додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Головний біль – не обов’язково від голови

– Якщо напади головного болю почалися ні з того, ні з сього і швидко стали регулярними та інтенсивними, не варто відкладати візит до невролога, – застерігає Інеса ОЛИВКА, лікар терапевт. – Досить часто причина головного болю криється за межами порожнини черепа. Наприклад, шийний остеохондроз, спондилоартрит, радикуліт та інші захворювання цього відділу хребта часто супроводжуються головним болем. Причиною болю в лобовій і скроневих ділянках може бути запалення придаткових пазух носа – наприклад, гайморит або фронтит. Головний біль і порушення чутливості голови можуть бути проявом невралгії трійчастого або лицьового нерва. "Маскуватися" за головним болем може також захворювання суглобів нижньої щелепи.
Ще один різновид головного болю – токсичний. Він виникає у разі отруєння різними хімікатами або як побічний ефект від прийому лікарських препаратів. Наприклад, головний біль часто викликають ліки, які знижують артеріальний тиск, нітрати.
Головний біль може виникнути в абсолютно здорової людини у задушливому приміщенні (через банальну нестачу кисню для мозку). Її можуть викликати чадний газ, автомобільні вихлопні гази, тютюновий дим, запаз фарби і просто різкі запахи, нехай навіть приємні.
Причин і проявів головного болю – безліч. І не дивно, адже біль – це сигнал, який організм подає нам у разі небезпеки.
А щоб уникнути головного болю, варто тренувати судини помірними фізичними навантаженнями, частіше бувати на свіжому повітрі, не зловживати медикаментами та алкоголем. А якщо вже голова розболілася, відвідайте вашого лікуючого лікаря або лікаря-невролога, а також виконайте його рекомендації.

Рухи-паразити, які викликають головний біль
Уникаючи цих поз і рухів-паразитів, ви рідше страждатимете від головного болю.
- Не притискайте підборіддя до грудей: ні тоді, коли стоїте, ні коли лежите, читаючи книгу або дивлячись телевізор. Підборіддя взагалі ні за яких обставин не повинно бути точкою опори.
- Спіть тільки на зручній подушці: ні на високій і ні на низькій, щоб шийний відділ хребта був прямим, а не вигинався.
- Не сутультеся, коли сидите, не спирайтеся на підлокітники стільця. Якщо плечі підіймаються високо, м’язи шиї і голови напружуються.
- Не сидіть довго з низько нахиленою головою під час читання або роботи за комп’ютером.
- Довгий і важкий кашель також може бути причиною головного болю. Приймайте протикашльові препарати.
- Не хмурте брови і не зморщуйте чоло, навіть якщо вас схвилювали чи розлютили. І не хапайтеся за пігулки.

Засоби допомоги
- Добре допомагає тепла ванна, гарячий душ, самомасаж м’язів чола, потилиці, скроні, прогулянка на свіжому повітрі, фізична розминка м’язів верхнього плечового поясу, шиї.
- Випийте солодкого чаю з мелісою, пустирником, валеріаною або теплого молока з медом перед сном – це допоможе м’язам розслабитися. Як наслідок – позбудетеся головного болю.
- Якщо нічого не допомагає, прийміть анальгетик, але не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень, інакше звикнете.

Небезпечні сигнали
За появи цих ознак терміново зверніться до невролога. Пам’ятайте: іноді головний біль є ознакою іншого, більш серйозного захворювання.
1. З’явився новий, незвичний біль.
2. Головний біль посилюється з кожним днем.
3. Біль виникає при кашлі, чханні, напруженні.
4. Біль супроводжується запамороченням, блюванням, онімінням, слабкістю кінцівок.
5. Біль з’являється вранці і посилюється.
6. Головний біль виник вперше після 50 років.

Цікавий факт
10-15% людей взагалі ніколи не відчувають головного болю.

Мігрень – найпоширеніший головний біль
Як проявляється. Болить половина голови або обидві, але по черзі. Біль пульсує і часто інтенсивний. Хворому іноді навіть доводиться злягти. Наростає лавиноподібно, супроводжується нудотою, боязню світла та звуків. Напад триває від чотирьох годин до трьох діб.
Причини: розширення судин головного мозку, яке подразнює чутливі рецептори. Це розширення провокується нестачею сну, фізичними навантаженнями, гормональними порушеннями, голодом, вживанням продуктів, які викликають таке розширення – горіхи, шоколад, червоне вино та інший алкоголь, цитрусові, копченості.
Як допомогти. У разі несильного нападу приймайте нестероїдні протизапальні препарати (нурофен, парацетамол, аспірин). У разі сильного болю допомагають триптани – група препаратів, розроблених спеціально від мігрені. Однак ці препарати має призначати винятково лікар.
Леся ТОКАРЮК
0 3 342
8-10-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...