додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Турбує родимка чи бородавка?

На тему новоутворень шкіри і способів їх видалення розмовляємо з Юрієм ФУНДЮРОМ, лікарем-пластичним хірургом, спеціалістом ін’єкційної косметології, лазерної дерматохірургії "Центру естетичної медицини "Грація".
– Новоутворень шкіри дуже багато. За своєю структурою вони відрізняються. Основні дві групи, які потрібно розрізняти пацієнтові і, звичайно, його лікареві – це доброякісні, яких, на щастя, більшість, та злоякісні, яких потрібно боятися, – пояснює лікар. – Коли кажуть, що родимка небезпечна для вашого життя, у цьому є доля правди і є деяке перебільшення.
Доброякісних новоутворень більше
– Більшість новоутворень шкіри є, як правило, доброякісними і не призводять до якихось небезпечних для життя ситуацій, – говорить Юрій Фундюр. – Проблема виникає тоді, коли новоутворення часто пошкоджується, знаходиться у місці, яке не захищене від сонця. У таких випадках навіть абсолютно безпечне утворення може переродитися в проблемне. Тому необхідно звертатися до кваліфікованих спеціалістів для того, щоб, по-перше, визначитись з типом новоутворення, по-друге, з показами до їх видалення або невидалення і, по-третє, обрати тактику подальших дій.
Кожен спеціаліст, який займається дерматоонкологією, дерматохірургією, вже підготовлений до того, щоб розпізнавати передракові стани і безпосередньо рак шкіри. Існують розроблені алгоритми дій у випадку, якщо діагноз незрозумілий і неточний. Якщо діагноз вже встановлено, погоджується схема відповідного лікування. Це все скероване на те, щоб людину вберегти та вилікувати.
– Як пацієнт може зрозуміти, що саме це конкретне новоутворення потрібно видалити?
– Перше – коли воно починає змінюватися: змінюється форма, межі новоутворення, розміри. По-друге, коли утворення починає завдавати проблем: виникає біль, виразки, кровоточивість, утворення кірочок, які відпадають. По-третє – коли новоутворення постійно травмується. Травматизація може відбуватися, наприклад, ланцюжком на шиї чи одягом, які постійно чіпляють вашу родимку.
– А якщо людині просто не подобається новоутворення?
– Це теж є показом для видалення. Але у будь-якому разі пацієнт не має ухвалювати якихось самостійних рішень і не повинен займатися самодіагностикою та самолікуванням. За свою практику я вже бачив досить специфічні випадки, коли людина, користуючись інформацією з Інтернету, сама встановлювала собі діагноз і використовувала ті комплекси заходів, які їй шкодили. Отож, якщо є косметична проблема, потрібно звернутися до кваліфікованого лікаря, щоб він точно визначив діагноз. Якщо немає протипоказів, то жодних проблем щодо видалення небажаного новоутворення немає.
– Як відбувається діагностика?
– Лікар здійснює повне обстеження пацієнта, яке включає збір скарг, історію захворювання та життя пацієнта. Це допомагає визначитися з діагнозом. Лікар оглядає новоутворення неозброєним оком і вже може визначити певне звужене коло діагнозів, які відповідають конкретній картині. Потім лікар використовує спеціальне оптичне обладнання, щоб ще більше звузити діагностику. Якщо цього не достатньо, є спеціальні інструментальні методи (дерматоскопія, ультразвукове дослідження шкіри тощо). За допомогою біопсії можна здійснити мікроскопічне обстеження новоутворення до операції. Це все в комплексі дозволяє встановити діагноз на передопераційному етапі. Після операції будь-яке утворення відправляють на гістологічне дослідження. І вже спеціаліст-гістолог за допомогою мікроскопа підтверджує правильність діагнозу. Після закінчення циклу дослідження і лікування людина має висновок лікаря і підтвердження гістолога щодо правильності діагнозу.
Під час операції – жодного болю
– Які існують методи видалення новоутворень?
– Нині є хірургічний метод – це класика, звичайний розріз, розтин, зашивання. Є також сучасні методи лікування: лазерне і за допомогою радіохвильового скальпеля. Є традиційні консервативні нехірургічні методи: лікування за допомогою азоту або хімічне випалювання.
Кожна з цих методик має своє місце у сучасній дерматології, але, звичайно, прогрес не стоїть на місці. Те, що можна зробити за допомогою сучасного лазеру або радіохвильового скальпеля гарантує пацієнтам 100-відсотковий результат, що не буде рецидивів, якихось ускладнень, розростання новоутворення.
Більш застарілі методи – такі, як лікування азотом, таких результатів не дають. Щодо хірургічного методу, то покази для здійснення цієї маленької операції значно звузилися. Є певні новоутворення, які потрібно повністю висікати і накладати шви. Але завдяки сучасним технологіям лікування стає зручнішим – вже через три-чотири дні пацієнт забуває, що в нього було новоутворення. Зменшується термін відновлення після операції, покращується контроль під час самого видалення. Я як лікар можу чітко обирати межі, в яких я дію на тканину і максимально зберігати здорову тканину, щоб отримати гарний косметичний результат.
– Що людина відчуває під час операції?
– Людина відчуває легенький укол, і на цьому все закінчується. Після знеболення людина не відчуває вже жодного дискомфорту. Багато пацієнтів приходять до нас, спочатку налякані… А потім дуже дивуються, наскільки все безболісно і швидко, і яку проблему вони самі собі створили… Самонавіювання, старі стереотипи, інформація з Інтернету змушують нас боятися. А нині є дуже хороші медичні засоби, які дозволяють зменшити неприємні та больові відчуття під час будь-якої процедури.
– Що ви думаєте з приводу використання народних методів лікування?
– Я категорично проти будь-яких методів самолікування та діагностики. Тому що саме це народжує більшість проблем. Майже кожна людина, яка приходить до мене, запитує: "Лікарю, а я не помру після цієї процедури?" Є новоутворення, які можна вивести за допомогою народної медицини, якщо вам пощастить. І це в тому разі, якщо людина з першого разу зробить все правильно. Але частіше вона собі шкодить. Адже є новоутворення, які взагалі чіпати неможна! Їх потрібно лікувати у кваліфікованого спеціаліста. Людина, яка не є медиком, не може 100-відсотково відрізнити доброякісне та злоякісне новоутворення, користуючись інформацією з інтернету чи порадами знайомих.
А щодо тих випадків, коли все-таки вдалося за допомогою народної медицини позбутися тих чи інших новоутворень, то мені досить часто за допомогою того ж лазера чи радіохвильового скальпеля доводиться коригувати наслідки такого самолікування. Краще не ризикуйте!
– Яка пора року найкраща для операцій?
– Найкращі сезони для проведення будь-якої операції – це осінь та весна. Однак нині розроблено дуже багато медичних засобів, щоб максимально розширити цей "коридор" сезонності. Тому нині немає принципової різниці, коли ми це будемо робити: восени, взимку, навесні чи влітку.
– Які рекомендації ви даєте пацієнтам, які вже видалили новоутворення?
– Кожен із наших пацієнтів отримує аркуш паперу з рекомендаціями, в якому чітко прописано: коли, скільки часу і як довго той чи інший засіб потрібно використовувати, скажімо, для захисту від сонця, від поту, для підтримання чистоти та нормальних відновлювальних процесів у післяопераційній рані.
Головне – самодисципліна і увага до власного здоров’я. Отож, якщо сумніваєтеся щодо родимки чи бородавки, зверніться краще до лікаря і не шукайте відповіді на різноманітних сайтах в Інтернеті.

Леся ТОКАРЮК
0 3104
1-10-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Гарячі бутерброди: рецепти простого і ситного сніданку

Гарячі бутерброди дуже просто і швидко готуються і насичують на весь ранок

Всі рецепти ...