додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Зміцнюємо імунітет до зими

Для того, щоб створити потужний бар’єр проти інфекцій, організму потрібно приблизно два місяці. Тому літо – найкращий час для зміцнення імунітету. Якщо ж ви не встигли цим займатися у час відпусток, початок осені – теж непоганий період.

Шляхи до міцного здоров’я

Крок 1. Диспансеризація
Якщо протягом року дитина часто хворіє, необхідно показати малюка педіатру, гастроентерологу, імунологу, ЛОРу та стоматологу. Попередньо потрібно здати аналізи, які допоможуть визначити причину ослабленого імунітету.
Особливу увагу варто приділити хронічним захворюванням. Якщо малюк страждає на будь-яке хронічне захворювання, це може бути причиною частих застуд. Хронічні гайморити, тонзиліти, аденоїди, атипічні інфекції, викликані такими збудниками, як мікоплазма, пневмоциста, хламідії, глисти – все це впливає на імунітет дитини. Навіть каріозні зуби можуть стати причиною ослаблення імунітету і провокувати регулярні застуди.

Крок 2. Увага на кишечник
Велике значення для загального імунітету має стан кишечнику. Більшість корисних речовин, які надходять в організм разом з їжею, всмоктується саме в кишечнику. Також у ньому "проживає" величезна кількість (кілька мільярдів) імунокомпетентних лімфоїдних клітин, які постійно борються за наше здоров’я. Зашлакований кишечник – перешкода для корисних речовин, вітамінів і ліків. Щоб кишечник був у нормі, намагайтеся, щоб дитина пила більше мінеральної води без газів, споживала кисломолочні продукти і їжу, багату на клітковину.
Для підвищення імунітету у дитини корисно пропити місячний профілактичний курс відвару вівса. Крихітці від шести місяців до року призначають по 1 ч. л., з року – по 1 ст. л., з 2 до 5 років – 2 ст. л., після 5 років – 100 мл на день. Вівсяний відвар готують так: півсклянки промитого вівса заливати ввечері 1,5 л фільтрованої води в емальованому посуді. Вранці кип’ятити 1,5 год в каструлі із закритою покришкою на повільному вогні. Коли відвар охолоне, його потрібно процідити і відтиснути. Відвар можна готувати на два дні і зберігати в холодильнику. Давати його дитині потрібно перед їдою.

Крок 3. Вітаміни здоров’я
Активні стимуляторами імунітету у дітей – антиоксиданти. Вони відновлюють стабільність молекул, клітин і тканин, зупиняють процеси окислення і захищають організм від хвороб. До антиоксидантів належать вітаміни С, Е, бета-каротин, глютатіон-6, селен, цинк, мідь, марганець і амінокислота L-цистеїн. На ці речовини багаті зернові культури, бобові, свіжі овочі і фрукти, а також рослинні олії.

Крок 4. Імунозміцнювальні препарати
Існує безліч препаратів, які зміцнюють і моделюють імунітет у дитини. Це так звані рослинні адаптогени. До них належать препарати на основі ехінацеї, женьшеню, елеутерококу, кореня солодки, лимоннику, родіоли рожевої.
Підбирати препарат, схему профілактичного курсу і дозування повинен лікар, оскільки підвищення дозування препаратів може призводити до гноблення імунної системи.
Для профілактики застуди корисно привчити дитину до бактерицидного пиття – відварів ромашки, календули, звіробою або спеціального дитячого чаю (із шипшини, м’яти, ромашки). Після їди такий чай або настій змиває залишки їжі з мигдалин і бактерицидно впливає на слизові оболонки.

Крок 5. Лікувальна гімнастика
Спеціальні прийоми лікувальної гімнастики здатні надійно захистити дитину від застуди. Коли малюк чистить зуби або вмивається, попросіть його дістати кінчиком язика до підборіддя і потримати його так від трьох до 10 секунд. Така "поза" покращує кровообіг, лімфо обіг, позбуває від "небажаних" гостей, які викликають ангіни та інші проблеми.
Дуже корисно розминати щоранку шию – повільними обертами голови праворуч і ліворуч. Ця вправа діє на завушні лімфатичні залози і захищає їх від запалення.
Навчіть малюка кулачками під час видиху легенько "вдаряти" себе по грудній клітці зі звуками "а", "о", "у". Такий самомасаж грудної клітки розвиває природні захисні сили бронхолегеневої системи.

Коментар лікаря
"Грудне молоко – перша підтримка імунітету"
Ольга ШАХОВА, асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ:
– У дітей імунітет має низку особливостей, які роблять дітей більш сприйнятливими до багатьох інфекцій. Два критичні періоди становлення імунітету припадають на перший рік життя (період новонародженості та третій-шостий місяці життя). Коли дитина досягає три-шестимісячного віку, її імунна система втрачає материнський захист і розпочинається синтез власних антитіл імунологічної пам’яті.
І саме в цей період відзначається чутливість малюка до збудників ГРВІ та харчової алергії. Тому перша підтримка імунної системи малюків – грудне вигодовування. Грудне молоко ефективно захищає від бактеріальних збудників, захищає, даруючи дитині відчуття тепла, любові, які сприяють становленню її нервової та імунної систем. Материнське молоко – потужна протидія багатьом захворюванням.
У більш пізньому віці тільки різноманітне харчування (продукти рослинного і тваринного походження) може дати дитині весь спектр необхідних їй поживних елементів. Недостатнє надходження вітамінів з їжею за нераціонального харчування, частіше одноманітного молочного або вегетаріанського підвищує ризик гіповітамінозу.
Стан специфічного імунітету визначається, головним чином, вакцинацією дитини. Завдяки щепленням мільйони дітей набувають природну несприйнятливість до багатьох небезпечних хвороб. Негативний вплив на імунну систему спостерігається у дітей, які страждають на хронічні недуги внутрішніх органів (гастрит, пієлонефрит, ентероколіт тощо). Тому вчасна діагностика і лікування дуже важливі.
Якщо у дитини знижений імунітет, обов’язково зверніться до лікарів. Реальна оцінка роботи імунної системи дитини – це складне завдання, вирішити яке може тільки фахівець-імунолог.

Леся ТОКАРЮК


0 1 961
17-09-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...