додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Безсоння негативно впливає на cтосунки з близькими

– У разі безсоння людина довго не може заснути або пробудження настає значно раніше, ніж це має бути зазвичай, а сон протягом ночі кілька разів переривається на тривалий час, – говорить лікар-терапевт Інеса ОЛИВКА. – Для сомнологів уже давно не секрет, що головний ворог нічного відпочинку – стрес. Поганий сон негативно впливає на пам’ять, працездатність, на стосунки з близькими та колегами, а також на зовнішній вигляд.
Дослідження підтверджують, що вживання кофеїну після 15.00 може спровокувати безсоння, навіть якщо ви ляжете у ліжко ближче до півночі. Тому у другій половині дня краще відмовитися від кави та напоїв, які містять кофеїн, замінивши їх трав’яним чаєм.
Зациклюючись на тривогах і беручи їх із собою у ліжко, не варто розраховувати на хороший нічний відпочинок. Фізична активність, особливо аеробні вправи, стимулюють кровообіг, а це, у свою чергу, може перешкоджати засинанню. Тому ввечері краще влаштувати півгодинну прогулянку швидким кроком, а відвідування тренажерного залу відкладіть на ранок або на вихідні.

Міфи про безсоння
Міф 1. Безсоння – хвороба інтелігенції
Зв’язок між безсонням та рівнем освіти, а також соціальним статусом не доведений. Основний контингент пацієнтів – жінки середнього віку (вони страждають на безсоння удвічі частіше, ніж їхні ровесники-чоловіки) та люди похилого віку (72%).

Міф 2. На голодний шлунок не заснути
Неможливо заснути на переповнений шлунок. Переїдання збільшує ризик розвитку виразкових рефлексів – їжа закидається у стравохід, виникає печія, яка заважає заснути. "Натще" заснути легше – якщо їжі немає, шлунок не подразнюється і не заважає спати.

Міф 3. Безсоння – це нерви
Порушення сну часто виникає за захворювань, які супроводжуються больовим синдромом: за остеохондрозу хребта, виразки шлунку, хворобі суглобів, алергічних ринітах.

Міф 4. Можна відіспатися за чотири години
Потреба сну кодується генетично і для більшості людей становить сім-вісім годин. Є люди, які привчили себе спати менше. За це вони розраховуються різними хворобами – душевними і тілесними.

Міф 5. Допоможуть ортопедичні матраци і подушки, маски на очі та беруші
Якість сну покращує відсутність зовнішніх подразнювальників. Якщо заснути заважає хвора спина чи шия, ортопедичні пристрої вирішать проблему безсоння. Якщо причина безсоння – стрес, витрачатися на дорогі матраци немає змісту. Маски та беруші захищають від світла та шуму, але через них виникають неприємні тактильні відчуття. Потрібно оцінювати, який подразнювач вам неприємніший.

Поради, які допоможуть заснути
- Потрібно спати на животі або на лівому боці з низькою подушкою – це не лише допоможе заснути, але й покращить роботу кишечнику.
- Бажано лягати в один і той самий час і перед сном провітрювати приміщення. Не варто перед сном вживати спиртне або міцний чай, це може завадити вашому сну.
- За безсоння допомагають трав’яні подушки з листя папороті, лавра, ліщини, м’яти, герані, материнки, цвіту безсмертника, хвої сосни, шишок хмелю, пелюсток троянд. Можна використовувати комбінацію з кількох рослин. Ними потрібно набити подушки і просушити на батареї. Також можна під подушку поставити мішечок із хмелем, він також навіюватиме вам сон.
- Допомагають теплі ванни з ароматизованими ефірними оліями (м’ятною, ромашковою, апельсиновою), настоянками духмяних рослин (хвоя, календула, м’ята і материнка), а також відваром валеріани. Прийнявши ванну, не розтирайтеся рушником, а одразу лягайте спати.
- Допомагають і відвари з плодів глоду, гарбуза з медом, ромашки, шавлії, настої із коренів бузини, валеріани, кори та ягід калини, насіння коноплі, тмину, шишок хмелю, якщо їх прийняти перед сном.
- Щоб ваша спальня сприяла міцному сну, потрібно уникати червоних відтінків, усунути дуже різкі дурманні запахи, у тому числі і квіти з такими запахами, та уникати шумів.

Леся ТОКАРЮК





0 1 218
5-09-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...