додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Помірний біль після тренування – це нормально

Вечір після тренування... Здається, можеш все: енергії так багато, безліч планів! Але наступного дня ледь підіймаєшся з ліжка… А через день знову тренування. Що ж робити, щоб не відчувати такого дискомфорту?
– Раніше вважалося, що крепатура виникає внаслідок виділення в організмі молочної кислоти, але вчені довели що насправді це мікротравми м’язових волокон, – пояснює Павло СЕМЕНОВ, лікар-травматолог, тренер тренажерного залу БДМУ. – Уникнути цього неприємного відчуття, особливо якщо ви новачок, майже неможливо. Навіть у досвідчених спортсменів виникає біль, якщо вони змінюють або використовують нові вправи чи тренувальні програми.
Однак дискомфорт можна зменшити, якщо одразу після тренування прийняти теплий душ, а наступного дня – гарячу ванну. Крім того, полегшать стан розслаблюючі масажі. Однак всі ці заходи не усунуть крепатуру 100-відсотково.
Павло Семенов не радить приймати знеболювальні, протизапальні, нестероїдні препарати, адже вони біль усунуть, однак відновлення організму відбуватиметься повільніше.
– Головне – не падати духом і продовжувати тренування, – говорить тренер. – Однак наступного ж дня після першого заняття не варто бігти у спортзал. Раджу влаштувати наступне заняття через день: м’язи ще болітимуть, але легеньке навантаження допоможе швидше адаптуватися, і навіть біль вгамується.
Багато залежить і від інтенсивності та тривалості тренувань. Якщо тренувати кожну групу м’язів раз на тиждень, то м’язи відвикатимуть, і крепатура все одно буде, хоч і не така сильна, як першого разу. Найоптимальніший варіант для того, щоб не було крепатури, – тренувати кожну групу м’язів двічі на тиждень. Якщо ж тренуватися тричі на тиждень, то крепатури не буде, однак два із цих занять, якщо і не всі три, мають бути легкі, щоб людина могла відновитися, не відчувала знесилення. Таким чином не виникатиме перетренування, і не зникне бажання займатися.

Як зменшити больові відчуття?
Тренажери
Щоб знизити больові відчуття, одразу після тренування потрібно розтягнути м’язи і скористатися кардіотренажером, наприклад, походити на біговій доріжці протягом мінімум 7-10 хвилин. Це допомагає збільшити кровообіг у м’язах, "розігріти" їх, а теплo допомагає позбутися крепатури.
Масаж
Чудовий спосіб позбутися крепатури. Він покращує кровообіг. При цьому варто робити саме спортивний масаж. Відмінність спортивного масажу від інших різновидів в тому, що під час його проведення спеціаліст добре проробляє м’язи і, грубо кажучи, механічним шляхом виводить із них токсини, які викликають крепатуру.
Сауна
Це ще один дієвий спосіб позбутися болю у м’язах. Теплo дуже добре допомагає усунути крепатуру. Якщо після тренування ви відвідаєте сауну, це не лише підсилить ефект від занять, але й врятує від больового синдрому. Якщо ж під час процедур у лазні ви зробите собі медoву маску, це також позитивно вплине на красу шкіри.
Харчування
У боротьбі з крепатурою допомагає також спеціальний раціон харчування. Щоб зменшити біль у м’язах, споживайте продукти, багаті на вітаміни A, C та E, а також пийте зелений чай.
Потрібно пити багато рідини – 2-3 літри на день. Це має бути якісна мінеральна вoда або свіжий сік.
Зарядка
Щоб позбутися крепатури, потрібно більше рухатися. Наприклад, після тренування на наступний день зробити хоча б 30-хвилинну зарядку, наприкінці якої добре розтягнути м’язи. Спочатку м’язи дуже болітимуть, але наприкінці розминки вам стане набагато легше. Добре у цьому плані допомагають аеробні навантаження.
Відпочинок
Пам’ятайте і про хороший відпочинок. Здoрoвий сон чудово допомагає організму відновитися. Необхідно спати мінімум вісім годин на добу, а за можливості ще приблизно 30 хвилин вдень.
Якщо ж біль не минає протягом тижня, це привід для занепокоєння і візиту до лікаря.

Лікбез
Наукова назва "крепатури" звучить так: "синдром відтермінованого м’язового болю", оскільки виникає не одразу, а наступного дня або навіть через день після тренування.

Як відрізніти біль у м’язах від травми?
Больові симптоми мoжуть бути осoбливо вираженими при розриві м’язів, травмах суглобів, вивихах, розтягненні зв’язок тощо. І лише досвідчені спoртсмени мoжуть відрізнити "хoроший" біль від "поганого".
Найчастіше біль при травмах пульсуючий, різкий, гострий і дoвго не минає. У тoму місці, де відчувається біль, можуть з’являтися синці, набряки. Якщо ви помітили щось подібне, терпіти такий біль однозначно не варто – вирушайте до лікаря.
Водночас помірний біль після тренування – цілком нормальне явище. Для багатьох спортсменів це навіть приємний фізіологічний процес, який сприймається як "знак якості" тренування.

Леся ТОКАРЮК
0 3 941
12-06-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...