додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Завдяки грудному молоку – гострий зір та здорові зуби

Протягом всього існування людства вигодовування материнським молоком новонароджених зберігало життя, здоров’я, забезпечувало нормальний фізичний і нервово-психічний розвиток малюка. Проте нині активність жінки в суспільному й громадському житті змінили ставлення сучасної матері до грудного вигодовування.
Захищає від інфекцій
"Посприяв" таким тенденціям і бурхливий розвиток науки, створення цілої галузі технологій штучного вигодовування, – говорить Лілія ЮР’ЄВА, доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ. – Разом з її успіхами щодо нових розробок у породіль зростала переконаність у наявності альтернативи природному вигодовуванню як безпечної, так і більш корисної. Лікарі акушери-гінекологи, неонатологи та педіатри ж проти такого спрощеного сприйняття реалій.
Важливо знати що, початок грудного вигодовування протягом першої години після народження дитини – перший і найбільш життєво важливий крок до зменшення рівня смертності грудних дітей. Якщо 99% матерів почнуть годувати дитину грудьми в першу годину її життя, смертність новонароджених зменшиться на 31%. Отож, сучасні перинатальні технології передбачають із моменту народження постійне перебування дитини поруч із мамою.
Перший контакт матері й дитини відбувається в пологовій залі. Як тільки дитина з’являється на світ, акушерка негайно кладе її на живіт матері. Приблизно за півгодини після народження (може бути раніше або пізніше) дитинка починає рухатися й підповзати до грудей. Це ознака того, що вона вже готова почати смоктати груди. Ось так і відбувається перший досвід грудного годування.
– Науковці довели, що ні сьогодні, ні в майбутньому продукту, подібного до грудного молока, штучно створити принципово неможливо, – зауважує Лілія Юр’ва. – Грудне вигодовування незамінне для забезпечення повноцінного розвитку й росту дитини. У грудному молоці містяться поживні речовини, незамінні жирні кислоти, деякі білки, легкозасвоюване залізо. Окрім користі харчового характеру, воно має цілий ряд інших переваг. На відміну від штучних сумішей, материнське молоко містить імуноглобуліни й біологічно активні речовини, які захищають дитину від інфекцій і сприяють адекватній адаптації кишечнику новонародженого.
Рятує від анемії та раку
Діти, яких вигодовують винятково грудним молоком, менш вразливі до хвороб дихальних шляхів, інфекційних захворювань, ранніх проявів діабетів та алергій, астми й задухи, синдрому раптової дитячої смерті, лейкемії та лімфоми. У дітей, які перебувають винятково на грудному вигодовуванні, спостерігається краща реакція на вакцинацію, менше випадків карієсу й зубної аномалії, краща гострота зору.
Не менш важливий фактор – психологічний. Завдяки грудному вигодовуванню набагато швидше встановлюється емоційний зв’язок між матір’ю й немовлям, і це може відіграти ключову роль у виробленні оптимальної поведінки щодо батьківської турботи. Матері-годувальниці можуть значно тонше відчувати своїх дітей і реагувати на зміни в їхньому стані та поведінці, ніж ті, які надають перевагу пляшці із сумішами.
Годування грудьми дуже корисне й для матері.
– Природне вигодовування сприяє позитивному перебігу післяпологового періоду – зменшує ризик кровотеч, гнійно-септичних захворювань і маститу, – пояснює лікар. – Жінки, які годують дітей винятково грудьми, менш вразливі до анемії, раку молочних залоз, онкологічних захворювань матки і яєчників. До того ж винятково грудне вигодовування – одна з основних умов запобігання незапланованої вагітності протя¬гом перших шести місяців після пологів.

Статистика
Кількість представниць слабкої статі, які хочуть вигодовувати своїх дітей винятково грудним молоком, почала неухильно зменшуватися. На жаль, 31,6% матерів припиняють лактацію протягом 1-3 місяців після народження малюка. Тільки 49% немовлят перебувають винятково на природному вигодовуванні до шести місяців, і тільки 29% – отримують грудне молоко понад дев’ять місяців.
Грудне вигодовування є тривалішим у жінок, які старші 25 років (понад 12 міс.), порівняно з жінками віком до 25 років (дев’ять місяців), з вищою освітою (12 міс.), порівняно з рештою жінок (9-9,5 міс.), у жінок-держслужбовців, фінансистів, осіб, зайнятих в галузі науки та культури, у жінок, які годували попередню дитину шість місяців та більше і які мають більше двох дітей, у жінок, інформованих про переваги грудного вигодовування для матері та дитини (9 міс.), порівняно з жінками, які не володіють відповідною інформацією (один місяць).

Якщо виникли питання
Якщо в жінки виникають питання або проблеми з організацією грудного вигодовування, вона може звернутися для консультації до спеціалістів, у кабінети підтримки грудного вигодовування та лактації на базі жіночих консультацій та пологових будинків. Фахівці в цій галузі допоможуть і підкажуть, як вчинити, щоб рішення стало оптимальним як для інтересів матері, так і для дитини.

Леся ТОКАРЮК
0 1 870
16-05-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Навіть якщо ви не любите овочі, ця смажена на сковороді брюссельська капуста змінить вашу думку!
Всі рецепти ...