додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Дітям з алергією не можна їсти мед та фрукти

– Причина розвитку поліному – пилок рослин, який має виразну алергенну активність, – пояснює Світлана ТАРНАВСЬКА, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ. – Концентрація пилку в повітрі залежить від дуже багатьох чинників. Наприклад, вона вища вранці та ввечері години, а також у разі сухої або вітряної погоди.
В Україні є три "хвилі" полінозу: весняна (квітень, травень) – цвітуть дерева, літня – (червень, липень) – цвітуть злаки та літньо-осінній (липень-вересень) – цвітуть бур’яни, кукурудза, соняшник.
Симптоми полінозу найбільш виражені вранці. У дитини з’являється сльозотеча, світлобоязнь, виражене почервоніння слизової оболонки, різкий свербіж і набряк повік, відчуття піску в очах. Батьків також мають насторожити свербіж у носі, порушення носового дихання, рясні рідкі прозорі виділення з носа, напади чхання – від 10 до 30 чхань поспіль. Зверніться до лікаря, якщо дитина дихає ротом, морщить ніс, тре його долонею. Важкий прояв полінозу – бронхіальна астма, яка може поєднуватися з алергійними нежитем і кон’юнктивітом.
Крім того, якщо дитина схильна до полінозів, на шкірі можуть з’явитися пухирці, сверблячі плями. Висипання з’являється швидко й може навіть поширюватися на всю поверхню тіла.
На відміну від ГРВІ поліноз не супроводжується підвищенням температури, болем у горлі, інтоксикацією та загальною слабкістю.
За словами Світлани Тарнавської, під час цвітіння рослини, які, швидше за все, викликають поліноз у дитини, слід дотримуватися суворої специфічної гіпоалергенної дієти.
– Це пов’язано з тим, що плоди споріднених видів рослин можуть посилити прояви алергії, пов’язані з пилком, – говорить лікар. – Наприклад, під час цвітіння дерев (квітень-травень) дітям, які мають алергію на їхній пилок, бажано не споживати фрукти (яблука, груші, вишні), ягоди та соки, варення, джеми з них. Дітям із полінозом небажано також вживати мед та ліки, які містять компоненти трав.
Лікувати поліноз варто лише під наглядом дитячого алерголога. Лікування тривале й комплексне. Водночас наразі в Україні для лікування полінозів у дітей застосовують перспективний метод алергенспецифічної імунотерапії: в організм пацієнта вводять зростаючі дози екстракту того алергену, до якого в дитини підвищена чутливість, тобто який є причиною хвороби. Такий метод знижує чутливість до алергену, усуває або зменшує прояви захворювання, а це дозволяє знизити потребу в протиалергійних препаратах.

Як захистити дитину?
- У сезон цвітіння відмовтеся від прогулянок за містом.
- Не виходьте на вулицю в жарку вітряну погоду, краще прогулюйтеся після дощу.
- У похмурі дні (коли пилок прибитий до землі) очищуйте й зволожуйте повітря у квартирі.
- Натягніть на вікна сітки. Їх необхідно регулярно змочувати й періодично змінювати або мити.
- Виходячи на вулицю, одягайте сонцезахисні окуляри.
- Після прогулянки промийте очі й ніс водою, змініть верхній одяг.

Як виявляється
- алергічні шкірні хвороби (кропив’янка, контактний дерматит);
- захворювання дихальних шляхів (алергічний риніт, риносинусит, бронхіальна астма);
- алергічні ураження очей (алергічний кон’юнктивіт).

Статистика
В Україні поширеність полінозів серед дітей сягає 10%. Найчастіше це захворювання виникає у віці 3-10 років, переважно хворіють хлопчики, особливо за наявності схильності до алергічних захворювань у родині.

Лікбез
Поліноз – група алергічних захворювань, які викликає пилок рослин. Вони характеризується гострими запальними змінами з боку слизових оболонок та шкіри.

Леся ТОКАРЮК
0 1 509
8-05-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...