додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Мобілкою користуйтеся рідше

Італійські вчені зауважують, що електромагнітні поля можуть викликати безпліддя. У США встановили, що електромагнітні поля негативно впливають на мозок: існує пряма залежність між розвитком злоякісних утворень і певними професіями. Серед тих, хто постійно працює з терміналами, радіотелефонами та радіопередавачами, хворих на рак мозку більше. До групи ризику, наприклад, потрапили американські поліцейські, які змушені постійно користуватися радіопередавачами. У групі ризику й співробітники кафе, які змушені "крутитися" між аерогрилем та "мікрохвильовками". Отож як впливають такі звичні для нас предмети на наше здоров’я?

Мобільний телефон
Дослідження шведських вчених показало, що навіть люди, які використовують телефон менше двох хвилин на день, відчувають дискомфорт і побічні ефекти.
Дослідження проводилося протягом року на 11 тисячах добровольців. Згідно з отриманими даними, 84% користувачів мобільних телефонів відчувають під час розмови нагрівання шкіри за вухом, а деякі стверджували, що в них спостерігаються опіки. У частини користувачів також трапляються провали пам’яті, запаморочення, головний біль і підвищена втомлюваність. Майже чверть опитаних мають проблеми з пам’яттю, половина страждає від головного болю, а 65% відчувають сонливість. У третини абонентів погіршилася концентрація уваги під час або відразу після розмови, особливо це було помітно серед людей, які інтенсивно користуються мобілками і є молодшими 30 років.

Wi -Fi
Ця технологія бездротового доступу в Інтернет може завдати шкоди центральній нервовій системі дитини, вважають експерти. Фахівці з ВООЗ рекомендують утриматися від використання системи бездротового доступу в Інтернет через Wi -Fi в навчальних закладах для дітей.
На думку медиків, електромагнітне випромінювання може створити додаткове навантаження на організм дитини. ВООЗ зазначає, що поки що не має достатньо даних, які дозволяють робити однозначні висновки про шкоду Wi -Fi. Тому організація відносить використання цієї системи, як і мобілки, до факторів недоведеного ризику.
Один з авторів дослідження, інженер Алістер Філіпс, заявив, що пульсуючий сигнал WI-FI може позначитися на здатності молодих людей бути батьками. Особливо це стосується тих чоловіків, які люблять тримати ноутбуки на колінах. Також WI-FI згубно відбивається на здатності людини міркувати.

Мікрохвильовка
Електромагнітне випромінювання високої інтенсивності може негативно впливати на наш організм. Пряме випромінювання викликає як теплове ураження внутрішніх тканин і органів, так і сприяє розвитку ракових захворювань. Але всі справні мікрохвильовки абсолютно безпечні – джерело згубного випромінювання вимикається відразу ж при відчиненні дверцят. Пристрій дверцят виключає вихід мікрохвиль за межі робочої ділянки.
Однак щоб не ризикувати, краще перебувати на відстані не менше одного метра від увімкненої мікрохвильовки. Крім того, ретельно стежте за чистотою пластикової прокладки й віконцем мікрохвильової печі.

Телевізор і комп’ютер
Щоб трохи зменшити вплив електромагнітного поля, потрібно регулярно й добре провітрювати приміщення й частіше прогулюватися на свіжому повітрі. Не варто ставити комп’ютер і телевізор у спальні. Якщо у вас одна кімната, розмістіть телевізор, комп’ютер і стільниковий телефон на відстані не менше 1,5 метра від того місця, де ви спите. Не слід на ніч залишати свою техніку в "сплячому" режимі.
Щодо рідкокристалічних екранів, то всередині них знаходяться спеціальні освітлювальні елементи, які змінюють свою прозорість. У них немає шкідливого мерехтіння й випромінювання екрану.

Холодильник
Сучасні холодильники практично безпечні для здоров’я. Однак холодильник слід встановлювати в тому місці, де на нього не потрапляють сонячні промені й за півметра від опалювального приладу та кухонної плити. Навколо холодильника має залишитися не менше 5 см відстані для вільної циркуляції повітря. Для того щоб дверцята холодильника зачинялися автоматично, встановіть його з маленьким ухилом.

Коментар лікаря
Володимир ФЕДІВ, доцент кафедри біологічної фізики та медінформатики БДМУ:
– Встановлено, що під впливом слабких електромагнітних полів (ЕМП) в організмі людини змінюється амплітуда та фаза ритмів біологічних показників. Тривалий та інтенсивний вплив ЕМП призводить насамперед до функціональних змін у серцево-судинній і центральній нервовій системах. Внаслідок переходу електромагнітної енергії в теплову при дії ЕМП спостерігається підвищення температури тіла та селективне нагрівання органів і тканин організму. Таке нагрівання особливо небезпечне для органів зі слабкою терморегуляцією (головний мозок, очі, нирки, шлунок тощо).
Перевищення електромагнітного навантаження призводить до захворювань органів дихання, алергії, хвороб нервової системи. Електромагнітне опромінення може призводити навіть до безпліддя. Напруженість поля 1000 в/м спричинює головний біль, сильну втому, більші значення зумовлюють розвиток неврозів, безсоння. Однак дія електромагнітного випромінювання на людину вивчена недостатньо. Відомо, що зі збільшенням довжини хвилі знижується негативна дія ЕМП.

Як зменшити вплив електромагнітних полів?
- Дотримуйтеся безпечної відстані – не стійте біля працюючої мікрохвильовки, не спіть біля увімкненого роутера WI-FI.
- Вимикайте роутер WI-FI, коли не користуєтеся Інтернетом.
- Правильно розташовуйте у квартирі меблі та електроприлади. Не ставте ліжко біля стіни, якщо за нею знаходиться холодильник, комп’ютер або телевізор.
- Навіть несучі стіни не служать перешкодою для електромагнітних полів. Тому перед розставлянням меблів зайдіть до сусідів – а раптом за спинкою вашого улюбленого крісла, де ви проводите по кілька годин щовечора, стоїть сусідська електроплита?
- Не тримайте ноутбуки на колінах.
- Скоротіть час розмов по мобільних телефонах. Перебуваючи вдома, намагайтеся користуватися стаціонарним апаратом.

Леся ТОКАРЮК
0 1113
7-05-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти