додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Екзотична хвороба малярія буває і в Чернівцях

За даними ВООЗ завдяки глобальним зусиллям по боротьбі з малярією та її ліквідацією з 2000 року врятовано більше 3-х мільйонів людських життів, а показники смертності від малярії знижені на 42%. Однак проблема малярії залишається і надалі актуальною, особливо для Африканського континенту, де збудник малярії розвиває стійкість до протималярійних препаратів.
В Україні, після ліквідації місцевої малярії у 1960 році, мають місце завізні випадки цього захворювання. За останні 3 роки цивільними громадянами на територію України з ендемічних країн Азії та Африки було завезено 220 випадків малярії.
Останній випадок малярії на території Чернівецької області був зареєстрований у лютому 2013 року. Захворілим виявився студент, що прибув на навчання з африканської країни.
Найбільш поширеною малярія є в країнах Африки (Ангола, Ефіопія, Єгипет, Зімбабве, Камерун, Кенія, Намібія, Мозамбік, Судан), Центральної та Південної Америки (Бразилія, Гаїті, Ямайка, Мексика, Домініканська республіка), Азії (Афганістан, В'єтнам, Індія, Китай, Малайзія, Таїланд).
Збудником малярії є плазмодій – паразит, що передається людям під час укусу інфікованими комарами роду Анофелес (переносники малярії). Існує чотири види паразитів, які викликають малярію у людей, найбільш небезпечним з них є плазмодій тропічної малярії.
Зазвичай передачі інфекції притаманний сезонний характер (червень-вересень), однак малярією можна заразитись і при переливанні крові від хворої людини, а у наркозалежних осіб може реалізуватись так званий "шприцевий" механізм передачі (при використанні одного шприца декількома особами).
Перші ознаки хвороби – головний біль, озноб, лихоманка, біль у м'язах з'являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Залежно від типу малярії напади ознобу та лихоманки повторюються через 2-3 доби. Захворювання може призвести до серйозних ускладнень з боку органів дихання, печінки, головного мозку, а при відсутності своєчасного та адекватного лікування – до смерті хворого.
Найбільш часто малярійні комарі нападають на людину ввечері, з настанням сутінок. У цей час рекомендується носити одяг із довгими рукавами, штани. На відкриті ділянки тіла необхідно наносити репеленти – речовини, які відлякують комарів (креми, мазі, лосьйони, аерозолі). Для попередження зальоту комарів у приміщення вікна повинні бути оснащені сіткою. При виявленні комах, які залетіли в помешкання їх знищують механічно або за допомогою аерозольних інсектицидів, електрофумігаторів.

Оксана ВАКАРЧУК, начальник відділу епідеміологічного нагляду та санітарної охорони території Управління організації державного
санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління держсанепідслужби у Чернівецькій області
0 2 147
25-04-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...