додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Хвороба Паркінсона? Боріться за якісне життя!

У світі налічується приблизно 6 млн хворих. Згідно з офіційною статистикою МОЗ України на 01.01.2013 року в Україні зареєстровано 23874 хворих на хворобу Паркінсона, що становить 63,7 на 100 тис. населення. Щороку в Україні приблизно 2500 хворих вперше стикаються із цією недугою.
Основні ознаки хвороби – тремтіння рук, сповільнення рухів, скутість, порушеннях динаміки рухової й психічної активності. З появою утруднення в руховій сфері можуть з’явитися такі порушення, як депресія, апатія, порушення сну, а за відсутності необхідної корекції наростають проблеми з пам’яттю.
Походження недуги залишається до кінця нез’ясованим. Факторами ризику розвитку захворювання вчені вважають вік, психоемоційні стреси, супутню судинну патологію на фоні атеросклерозу й артеріальної гіпертензії. На сучасному етапі розвитку медицини неможливо передбачити, у кого розвинеться хвороба Паркінсона.
Нині хвороба Паркінсона продовжує залишатися в когорті невиліковних хвороб. Основним завданням при лікуванні таких хвороб є покращення якості життя хворих. Якщо не лікуватися, якість життя різко знижується. Сучасна медицина має багато методів покращення стану хворого. У разі вчасного діагностування та лікування пацієнти із хворобою Паркінсона можуть тривалий час продовжувати активне життя. Правильну схему лікування може призначити лише досвідчений лікар-невролог.
У Чернівцях на базі диспансерного відділення Чернівецької обласної психіатричної лікарні працює обласний кабінет екстрапірамідних захворювань, де хворі можуть отримати кваліфіковану допомогу.
Постійне приймання ліків – основа лікування хвороби Паркінсона. Та без психологічної допомоги, лікувальної фізкультури, працетерапії, правильної організації часу, раціонального повноцінного харчування їхній ефект буде недостатнім. Необхідно прийняти виклик, який зробила хвороба, і спокійно, мобілізуючи свої резерви, боротися за якісне життя.

Оксана ЯРЕМЧУК, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка БДМУ
0 3 409
15-04-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Навіть якщо ви не любите овочі, ця смажена на сковороді брюссельська капуста змінить вашу думку!
Всі рецепти ...