додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Хвороба Паркінсона? Боріться за якісне життя!

У світі налічується приблизно 6 млн хворих. Згідно з офіційною статистикою МОЗ України на 01.01.2013 року в Україні зареєстровано 23874 хворих на хворобу Паркінсона, що становить 63,7 на 100 тис. населення. Щороку в Україні приблизно 2500 хворих вперше стикаються із цією недугою.
Основні ознаки хвороби – тремтіння рук, сповільнення рухів, скутість, порушеннях динаміки рухової й психічної активності. З появою утруднення в руховій сфері можуть з’явитися такі порушення, як депресія, апатія, порушення сну, а за відсутності необхідної корекції наростають проблеми з пам’яттю.
Походження недуги залишається до кінця нез’ясованим. Факторами ризику розвитку захворювання вчені вважають вік, психоемоційні стреси, супутню судинну патологію на фоні атеросклерозу й артеріальної гіпертензії. На сучасному етапі розвитку медицини неможливо передбачити, у кого розвинеться хвороба Паркінсона.
Нині хвороба Паркінсона продовжує залишатися в когорті невиліковних хвороб. Основним завданням при лікуванні таких хвороб є покращення якості життя хворих. Якщо не лікуватися, якість життя різко знижується. Сучасна медицина має багато методів покращення стану хворого. У разі вчасного діагностування та лікування пацієнти із хворобою Паркінсона можуть тривалий час продовжувати активне життя. Правильну схему лікування може призначити лише досвідчений лікар-невролог.
У Чернівцях на базі диспансерного відділення Чернівецької обласної психіатричної лікарні працює обласний кабінет екстрапірамідних захворювань, де хворі можуть отримати кваліфіковану допомогу.
Постійне приймання ліків – основа лікування хвороби Паркінсона. Та без психологічної допомоги, лікувальної фізкультури, працетерапії, правильної організації часу, раціонального повноцінного харчування їхній ефект буде недостатнім. Необхідно прийняти виклик, який зробила хвороба, і спокійно, мобілізуючи свої резерви, боротися за якісне життя.

Оксана ЯРЕМЧУК, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка БДМУ
0 3 462
15-04-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...