додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Пухнасті друзі не завжди безпечні

Сказ. Це найстрашніше захворювання, яке передається при укусі. Тварина може захворіти від контакту зі своїми бродячими родичами. Для людей сказ – смертельно небезпечна хвороба. Вірус міститься в слині хворої тварини й здатний передатися людині при укусі. На жаль, у більшості випадків сказ у домашнього вихованця призводить до його смерті, проте вчасно зроблена вакцина може допомогти. Для профілактики зараження сказом варто вчасно щепити своїх домашніх улюбленців від хвороб.

Токсоплазмоз. Причиною можуть бути кішки, в організмі яких живуть збудники хвороби, що здатні почати активно діяти після контакту із заразними тваринами. Серйозні наслідки цього захворювання – запалення очного яблука й навіть мозку. Дуже небезпечний токсоплазмоз для вагітних жінок, а точніше для виношуваної ними дитини. Саме тому спілкуватися з кішками вагітним жінкам не бажано.

Глисти. Кішки та собаки – носії величезної кількості паразитів, кілька видів глистів живуть у їхньому кишечнику, зрозуміло, плодяться, відкладаючи яйця, які разом із фекаліями потрапляють у зовнішнє середовище. Глисти можуть "приїхати" на шерсті, лапах. Гельмінти живуть у кишечнику людини тривалий час, поступово виростаючи до значних розмірів, висмоктуючи поживні речовини. Для лікування й профілактики гельмінтозів необхідно: дотримуватися особистої гігієни, здійснювати "чистку" від глистів для себе та своїх улюбленців кожні три місяці, термічно обробляти м’ясні продукти, які використовуєте для годування собак та кішок.

Лишай. Крім паразитів та збудників інфекцій, на шерсті тварин чудово почуваються грибки, найпоширеніший з яких – стригучий лишай. Іноді трапляється, що в господаря нібито здорової кішечки раптом з’являється пляма, особливо на голові, навколо якої немає волосся. Тварина може й не хворіти, але бути розповсюджувачем цього грибка. Достатньо лише погладити її. На щастя, нині лишай легко лікується протигрибковими препаратами.

Подряпини. Під час гри або роздратування кішка може подряпати людину. На котячих лапах живуть мікроби, які при занесенні в кров людини можуть викликати захворювання. В організмі хворої кішки може міститися паличка бартонелла, яка є збудником. При цьому подряпини запалюються, нагноюють, набрякають лімфатичні вузли, у хворого з’являється головний біль, лихоманка.

Важливо!
Ви як власник свого улюбленця несете відповідальність не тільки за власне здоров’я й здоров’я свого вихованця, а й за здоров’я оточуючих людей.
Багатьох небезпечних недуг тварин можна уникнути завдяки вчасній вакцинації та регулярного відвідування ветеринара.

Коментар фахівця
Анюта СИДОРЧУК, асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ:
– За статистикою ВООЗ у світі 2 млрд людей мають гельмінти. В Україні щороку офіційно реєструють понад 600 випадків гельмінтозів на 100 тисяч населення, 80% яких припадають на дітей. Але справжня кількість хворих на гельмінтози в Україні значно більша!
Почастішали випадки й токсокарозу, збудником якого є собачі аскариди. Відомо, що тільки в 1 г собачих фекалій міститься 40 млн яєць токсокар. Варто звернути увагу: якщо тварини уражені токсокарами, особливо цуценята, вони відстають у рості, погано їдять, кволі, малорухливі, кашляють, мають запалення бронхів та легень, у них спостерігають блювання, діареї.
Якщо людина інфікується токсокарами, то діти, як правило хворіють у прихованій формі. А в підлітків та дорослих хвороба перебігає переважно з гарячкою, кашлем. Часті прояви недуги – зниження апетиту, слабість, втомлюваність, підвищення температури тіла, нездужання, головний біль. На шкірі може з’явитися набряк, кропив’янка, яка супроводжується свербежем.
Якщо після спілкування із тваринами помітили зміни у своєму організмі, зверніться до лікаря-інфекціоніста, який призначить необхідне обстеження та лікування.
Якщо ж ви вирішили придбати домашнього улюбленця, то обов’язково перевірте його на наявність гельмінтів. Слідкуйте за тим, щоб собак не вигулювали на дитячих майданчиках, у скверах, муніципальних паркових зонах, пляжах тощо. Ретельно мийте руки після контакту із грунтом, тваринами, промивайте овочі та фрукти під проточною водою, занурюйте їх на кілька хвилин. Це допоможе уникнути зараження.

Леся ТОКАРЮК
0 2 126
14-04-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Навіть якщо ви не любите овочі, ця смажена на сковороді брюссельська капуста змінить вашу думку!
Всі рецепти ...