додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Стережіться ротавірусної інфекції

Щороку в Україні реєструється біля 54000 діарейних захворювань. Нещодавно ротовірусна інфекція була причиною спалаху серед дітей у м. Донецьку, під час якого постраждало 60 осіб.
На сьогоднішній день епідемічна ситуація у м. Чернівцях щодо захворюваності дітей на ротовірусний гастроентероколіт залишається напруженою. Відзначається збільшення захворюваності на цю інфекцію. Всі випадки підтверджено за допомогою швидких тестів та вірусологічно. За результатами вірусолочних досліджень колодязної води на ротовіруси в м. Чернівці, за минулий рік, позитивні знахідки були виявлені у 2,3% від загальної кількості.
Ротовірусна інфекція – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, пошкодженням слизових оболонок ротоглотки і травного тракту з провідним синдромом гастроентериту і дегідратацією організму.
Джерелом інфекції є тільки хвора людина або носій.
Механізм зараження відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, а саме: вживання в їжу інфікованих ротовірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо), при вживанні некип’яченої питної води. Ротовірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї та до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротовірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.
Інкубаційний період триває від 1 до 7 днів, в середньому – 1-3 дні. Початок захворювання частіше гостре, починається з підвищення температури тіла і водночас появи повторної або багаторазової блювоти та рясного водянистого стільця, що супроводжується бурчанням і болями в животі. Близько третини пацієнтів мають підвищену температуру тіла до 39С. Випорожнення рідкі, смердючі, жовто-зеленого кольору. Віруси довго зберігаються у зовнішньому середовищі.
Ускладнює епідемічну ситуацію те, що виділення ротавірусів спостерігається також від зовні здорових дітей та дорослих осіб (носіїв).
Ротавірусне захворювання може мати легку форму перебігу – водяниста діарея при цьому триває декілька днів, при тяжкій формі захворювання спостерігається блювання, жар. Рідше зустрічається підгострий початок хвороби з підвищенням температури тіла, діареї або блювоти, з приєднанням решти симптомів на 2-3 день хвороби.
Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або після епідемії грипу, за що ротавірусне захворювання отримала в народі неофіційну назву "кишковий грип".
Захворювання реєструється як поодинокі випадки. Хворіють частіше діти молодшої категорії (від 1 року до 3-х років). Немовлята, котрі годуються материнським молоком, менш сприятливі до цієї інфекції (за умови дотримання правил особистої гігієни).
Захворюванню на ротовірусний гастроентероколіт можливо запобігти, для чого необхідно:
- при догляді за малими дітьми суворо дотримуватися правил особистої гігієни;
- у раціоні дитячого харчування користуватися якісними харчовими продуктами, дотримуватися санітарних правил приготування їжі;
- вживати тільки кип’ячену воду;
- за появи "сигнальних симптомів" захворювання негайно звертатися по медичну допомогу;
- при госпіталізації хворого в домашньому вогнищі обов’язково проводиться заключна дезінфекція.

Оделя БОДНАРЮК, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр Дерсанепідслужби України"
0 1326
8-04-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти