додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Коронарографія та стентування судин серця – у Чернівцях

– Найчастіша причина розвитку інфаркту міокарда – ішемічна хвороба серця, – пояснює Вячеслав КАМЯНЧЕНКО, лікар вищої категорії, завідувач відділення інтервенційної кардіології шведсько-українського медичного центру Angelholm. – Ішемічна хвороба серця виникає внаслідок порушення кровоплину в коронарних судинах, що призводить до недостатнього кровопостачання серцевого м’яза.
За словами Вячеслава Камянченка, переважно ішемічну хворобу серця зумовлює атеросклероз: внаслідок появи атеросклеротичної бляшки просвіт судини звужується. До того ж атеросклероз може розвинутися не лише в коронарних, але й у будь-яких інших судинах людського організму.

– При інфаркті міокарда в місці розриву атеросклеротичної бляшки утворюється тромб (кров’яний згусток), який повністю перекриває просвіт судини, – зазначає лікар. – Внаслідок раптового припинення кровопостачання серцевого м’яза в зоні ураженої артерії гинуть його окремі ділянки. Саме в таких випадках лікарі діагностують інфаркт міокарда.
За словами Вячеслава Камянченка, іноді бувають ситуації, коли у хворого до розвитку інфаркту не було жодних проблем зі здоров’ям.
– Людина починає відчувати загрудинний біль (стенокардію) переважно тоді, коли перекрито більше половини просвіту судини, – зауважує лікар. – Саме за таких умов розвивається недостатність кровоплину в коронарних артеріях, і починає з’являтися біль чи дискомфорт у грудній клітці під час фізичного навантаження. Вони можуть віддавати в ліву руку, спину, шию чи навіть щелепу. Інколи єдиною ознакою недостатності коронарного кровоплину може бути відчуття нестачі повітря під час ходіння, що змушує зупинятися.

Від вчасного обстеження залежить життя
– Якщо ж звуження просвіту артерій прогресує, інтенсивність вище перерахованих симптомів зростає, – говорить Вячеслав Камянченко. – у хворого зменшується витривалість до фізичних навантажень. У такій ситуації діагностують стенокардію напруження, яка є одним з основних проявів ішемічної хвороби серця (стенокардії). У разі значного звуження коронарних артерій, біль за грудиною та відчуття страху, браку повітря й холодний піт можуть з’являтися й у спокої. Тоді йдеться про стенокардію спокою, яка ще більше загрожує інфарктом міокарда.

Інфаркт міокарда – наслідок прогресування коронарного атеросклерозу, розрив атеросклеротичної бляшки (не завжди великої та й не завжди у пацієнтів, які тривалий час хворіють на ішемічну хворобу серця) призводить до утворення тромбу в цій ділянці, який перекриває просвіт судини.
Відсутність кровопостачання призводить до загибелі ділянки серцевого м’яза. Термінове (до 90 хв.) відновлення прохідності артерії – єдиний шанс уникнути інфаркту міокарду. Термінове або відстрочене (не пізніше 72 год.) стентування інфаркт-залежної коронарної артерії – найбільш поширений та високоефективний метод відновлення кровопостачання серцевого м’яза.

Лише від вчасного кваліфікованого обстеження та лікування залежить збереження вашого життя та здоров’я. Тому в разі будь-якого дискомфорту, а також появи вище згаданих симптомів, потрібно негайно звернутися до лікаря-кардіолога, адже вчасні обстеження та лікування можуть вберегти від фатальних наслідків та значно покращити якість життя.

Сучасне обстеження та лікування
- Коронарографія
– Це найбільш точний і надійний метод діагностики ішемічної хвороби серця, який можна зробити й у Чернівцях, – пояснює Вячеслав Камянченко. – Це "золотий стандарт" обстеження хворих на ІХС, яке здійснюють під місцевою анестезією в спеціально обладнаній лабораторії за допомогою рентген-діагностичної установки, набору діагностичних катетерів та рентгенконтрастної речовини. Під час процедури через катетер вводять рентгенконтрастну речовину безпосередньо в серцеві артерії.

Обстеження дозволяє визначити місце, ступінь і довжину пошкодження коронарних артерій. За результатами коронарографії, залежно від оцінки ступеню пошкодження, лікар визначає метод відновлення кровопостачання серцевого м’яза: медикаментозний, стентування або шунтування.
- Реваскуляризація (відновлення кровопостачання) серцевого м’яза
– Реваскуляризація – хірургічний метод відновлення порушеного кровопостачання серцевого м'яза – пояснює лікар. – Хірургічним методом реваскуляризації є шунтування судин серця – серйозне оперативне втручання на відкритому серці
- Стентування коронарних артерій
– Це метод відновлення кровопостачання, яке здійснюють у тій самій лабораторії, що й коронарографію, – говорить В’ячеслав Кам’янченко. – Суть методу – у встановленні високотехнологічної конструкції – коронарного стента – у вражену ділянку артерії. Стент підбирають індивідуально для пацієнта на підставі результату коронарографії. Він забезпечує відкриття й підтримання прохідності артерії. Встановлення стенту дозволяє запобігти інфаркту міокарда.

Важливо!
Інфаркт міокарда не може розвинутися без причин. Йому обов’язково передують зміни в коронарних артеріях. У людей, які перенесли інфаркт міокарда, атеросклеротичні зміни є й в інших коронарних судинах. Тому таким пацієнтам кардіологи наполегливо рекомендують перевірити стан судин за допомогою коронарографії.
Коронографія (серія рентгенівських знімків серцевих судин, заповнених контрастною речовиною), – найкращий метод діагностики ішемічної хвороби серця, яка дозволяє визначити ступінь звуження судин серця та запропонувати оптимальний метод лікування.

Необхідно звернутися до кардіолога та зробити електрокардіограму, якщо турбує:
- стискаючий або пекучий біль у грудях;
- біль, який віддає в ліву руку та під ліву лопатку;
- посилення болю при фізичному навантаженні;
- задуха.

Обов’язково потрібно пройти коронарографію, якщо:
- серцеві ліки потрібно вживати частіше, ніж зазвичай;
- через серцевий біль ви не можете виконувати звичну для вас роботу;
- біль у ділянці серця почала турбувати навіть у стані спокою;
- якщо ви перенесли інфаркт.

Леся ТОКАРЮК
0 10 272
22-03-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...