додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Додайте яскравих кольорів в одязі

Із кожним весняним днем надворі стає дедалі тепліше, світліше, яскравіше... Але вам сумно, ви почуваєтеся пригнічено й у вас поганий настрій? Тоді можна говорити про міжсезонну нудьгу, яку в народі часто називають весняною депресією.
– Зміни в природі впливають на соматичний та психічний стан людини, – пояснює Алла БОРИСЮК, психолог, доктор психологічних наук, професор кафедри психології та соціології БДМУ. – У міжсезоння доводиться досить часто чути про загострення низки захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту тощо. У деяких людей з’являється зниження працездатності, слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, безсоння (або навпаки – підвищена сонливість), пригнічений настрій, почуття самотності та спустошеності.
Вище названі симптоми можуть бути пов’язані з тим, що за зимовий період вичерпуються ресурси нашого організму, а поповнення їх внаслідок гіподинамії (зниження рухливості) здійснюється повільно. Гіповітаміноз (нестача вітамінів) може слугувати причиною сонливості, апатії, негативних емоційних станів тощо.
Збільшення тривалості світлового дня, сонячної активності може бути додатковим джерелом дискомфорту, оскільки детермінує прискорений обмін речовин, що був у зимовий період уповільнений. Якщо надворі вже весна, а в житті не почали відбуватися зміни, на які ви так очікували з настанням нового року, то це теж може спричинити напади смутку, пригнічення, розпачу.
Варто зауважити, що схильність до міжсезонних депресивних станів значною мірою залежить від характеру людини та її ставлення до довкілля.
Подолати весняне загострення допоможе урізноманітнення буднів, які минають згідно графіку дім-робота-дім. Додайте нових вражень від нової діяльності (наприклад, відвідування курсів іноземних мов, декупажу, школи танцю тощо).

Як уникнути нудьги?
- Додайте активності. Відвідуйте із приятелями та друзями театри, кінотеатри, виставки. У зайнятої людини немає часу на нудьгу.
- Збільшіть кількість позитивних підкріплень. Радійте власним щоденним успіхам, нехай і незначним, хваліть себе за них. Винагороджуйте себе (новим одягом чи аксесуарами, смачним обідом, приємним часопроведенням тощо).
- Приберіть зимові речі, звільніть простір для кімнатних рослин та квітів.
- Додайте яскравих кольорів в одязі. На стіл викладіть різнокольорові фрукти (банани, мандарини, червоні яблука, авокадо).
- Подбайте про збалансоване харчування із вмістом необхідної кількості вітамінів та мінералів.
- Відмовтеся від суворих дієт та займіться спортом. Збільшіть кількість піших прогулянок. Таким чином ви покращите фізичну форму й підготуєтеся до літнього сезону.
- Алкогольні напої замініть на трав’яний чай – природний антидепресант.
- Якомога довше перебувайте на вулиці у світлий час доби, поповнюючи вміст вітаміну D, що позитивно впливає на нервову систему.
- Дотримуйтесь режиму праці та відпочинку. Забезпечте здоровий сон.
- Пам’ятайте, що будь-яку кризу можна розглядати як можливість для змін на краще.
- Частіше усміхайтеся собі та людям, які вас оточують.

Леся ТОКАРЮК
0 1 427
21-03-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Навіть якщо ви не любите овочі, ця смажена на сковороді брюссельська капуста змінить вашу думку!
Всі рецепти ...