додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Захистіть свою щитовидку!

З’являється підвищена втомлюваність
Зверніть увагу на своє самопочуття, зокрема на те, що ви мерзнете тоді, коли іншим людям комфортно, або ж вас турбує підвищена сльозотеча, або з’являється враження, що вас покидають сили.
Якщо виникають подібні симптоми, слід відвідати лікаря-ендокринолога, оскільки ці реакції можуть вказувати на проблеми зі щитовидкою.
Річ у тім, що цей орган виробляє гормони, які впливають на обмінні процеси. Щитовидка відповідає за розщеплення жирів і холестерину, за розвиток і роботу головного мозку, ріст кісткової тканини.
Якщо ж вона виробляє менше гормонів, з’являється гіпотиреоз. Якщо ж навпаки – багато гормонів – розвивається гіпертиреоз.
Зоб – теж серйозна недуга, пов’язана зі збільшенням щитовидної залози. У такому разі у щитовидці можуть формуватися вузлики і кісти. Зоб свідчить про гормональну перебудову організму і про підвищену потребу йоду.
Будь-який збій в роботі щитовидної залози позначається на роботі систем організму загалом. Отож у результаті може погіршуватися загальне самопочуття, вигляд шкіри, порушуватися робота серцево-судинної системи, змінюватися психічний стан.
За несправної роботи щитовидки з’являються підвищена втомлюваність, проблеми з випорожненнями (діарея або закрепи), спостерігаються різкі перепади ваги, яка може різко знижуватися або, навпаки, різко збільшуватися.
Щодо серця, то виникають напади тахікардії і аритмії. З’являються відчуття неспокою, тривоги, депресивні стани, підвищена дратівливість. Шкіра починає різко в’янути, а волосся рідшати, підвищуються пітливість та набряклість, знижується концентрація уваги, виникають проблеми з пам’яттю.
Найчастіше виникає стискаюче відчуття у ділянці шиї: важко ковтати, навіть зовні можна побачити набряк на шиї.
Причини збою в роботі щитовидки – стреси, йододефіцит, спадковість.
Хоча не можна сказати, що надлишок йоду в організмі краще, ніж його нестача, а тому не слід захоплюватися йодованими біодобавками, та й зовнішньо використовувати його часто теж не радять.
А ось щодо продуктів, які містять йод, то їх потрібно їсти. Серед них – йодована сіль, хліб, молоко, морепродукти, морська капуста.

Народна медицина радить
Збільшення щитовидної залози
- Натріть лимон або апельсин і змішайте їх з цукром, вживайте тричі на день по 1 ч. л.
- У трилітрову банку налийте по 100 г соку чорної редьки, моркви, буряку, меду у розігрітому вигляді та один літр горілки. Всі інгредієнти ретельно перемішайте і помістіть у холодильник на два тижні. Настоянку приймайте по 30 г тричі на день за півгодини до їди.
Зоб
- На початковій стадії утворення зоба заваріть склянкою окропу 2 ст. л. дубової кори і настоюйте протягом години, після чого настій процідіть. Потім у ньому слід змочити хустинку і зав’язати нею шию на всю ніч. Повний курс лікування – 21 день.
- Чудового ефекту можна досягти, якщо споживати кашу: 100 г гречаної крупи, 1 ч. л. куркуми, 50 г морської капусти у сушеному вигляді і 0,5 л води, сіль за смаком. Спочатку відваріть гречку, потім додайте до неї всі перераховані інгредієнти.
За відчуття дискомфорту у горлі
- Потрібно вживати ягоди чорноплідної горобини, пити картопляний сік у чистому вигляді або змішувати його із морквяним соком та соком селери.
- Можна пити овочевий коктейль із соку картоплі, буряку та огірка. Якщо ви проводите такий курс сокотерапії, відмовтеся від м’ясних та рибних страв.
Для профілактики
- З’їдайте зранку кілька волоських горіхів із медом.
- Знижує ризик появи зобу і носіння на шиї нитки справжнього жовтого бурштину.
- Періодично вживайте відвар, приготований із вівсяних колосків. Він також допомагає позбутися шлаків.

Влаштуйте собі тест!
Ви самостійно можете з’ясувати, чи достатньо у вашому організмі йоду. Для цього змочіть ватну паличку у п’ятивідсотковій настоянці йоду, намалюйте нею сіточку на внутрішньому боці передпліччя.
Через дві години подивіться, що залишилося від вашого "малюнка". Якщо жовті смужки повністю зникли, це свідчить, що у вашому організмі не вистачає йоду. Зверніться до лікаря-ендокринолога.

Статистика
Ще нещодавно вважали, що різними ступенями ураження щитоподібної залози страждає до 2% населення, але 2010 року доведено, що серед осіб, які старші 60 років, на малосимптомні хвороби щитоподібної залози, переважно гіпотиреоз, хворіють від восьми до 12% населення. А під час ультразвукового масового обстеження майже у 30% осіб виявляють вузлові утворення без будь-яких клінічних симптомів.

Це важливо!
Проблеми з щитовидкою роблять дружин сварливими
Річ у тім, що дисфункція щитовидки спричинює невмотивовані емоційні сплески. Причому нерідко перепади настрою і дратівливість у таких пацієнток – єдині скарги.
Інколи причини сварок неможливо збагнути. Але дуже часто їхня причина – захворювання щитовидної залози. За статистикою, проблеми з щитовидкою зустрічаються у жінок у вісім разів частіше, ніж у чоловіків.
Основні симптоми – постійна мігрень. Внаслідок цього жінкам дуже важко контролювати емоції. У таких ситуаціях чоловіки повинні бути справжніми джентльменами і не реагувати на випади, намагатися не перечити і берегти свою другу половинку.
Порушення функції цієї залози приводить до передчасного старіння, раннього клімаксу, появи зайвих кілограмів, проблем із травленням, вранішніх набряків, анемії, постійної втоми.
Тому якщо у вашої коханої різко змінюється настрій і постійно болить голова, постарайтеся допомогти їй і збережіть любов.

Коментарі фахівців
"Більшість захворювань щитоподібної залози лікуються"
Олександр ВОЛОШИН, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, голова асоціації терапевтів Буковини:
– Щитовидна залоза не витримує екологічного навантаження, сучасних високих темпів життя та стресів. У всьому світі констатують швидке зростання гіпотиреозу – зниження функції щитоподібної залози внаслідок різних причин: дефіциту йоду в грунтах, у їжі, ураження самої щитоподібної залози, блокуючий вплив на обмін і засвоєння йоду внаслідок численних токсикантів у грунтах, продуктах харчування (пестициди, гербіциди, солі важких металів, нітрати тощо) і навіть численних харчових добавок до їжі, які ще донедавна вважали нешкідливими (барвники, стабілізатори, ароматизатори, згущувачі тощо).
Ці негативні чинники шкідливо впливають також на внутрішньоутробний розвиток плода та на здоров’я людини від народження до глибокої старості, викликаючи порушення розумового і фізичного розвитку, малосимптомний гіпотиреоз, який маскується численними іншими захворюваннями.
Більшість захворювань щитоподібної залози лікуються. Цим захворюванням можна запобігти шляхом дієтичних корекцій, зокрема пов’язаних з дефіцитом йоду в їжі. Йодний дефіцит призводить не лише до збільшення розмірів залози, але, впливаючи на організм вагітної жінки, може викликати незворотні зміни з боку нервової системи плода з розвитком різних ступенів розумової та фізичної відсталості.

Для профілактики – чорноплідна горобина і морква
Наталія ПАШКОВСЬКА, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної імунології та ендокринології БДМУ:
– Серед важливих рослин, які допомагають запобігти виникненню йододефіцитних станів, – горобина чорноплідна, буряк, морква, капуста (всі сорти, особливо цвітна), плоди кизилу (дерену), виноград, квасоля, боби, стручки, соя, зелений горох, крес-салат, ліщинові горішки, агрус, чорна смородина, артишок (голівки, листя), а також чаї, відвари з трав: цикорій, живокіст (трава, корінь), вовконіг (зюзник) європейський, нетреба (дурнишник), дрік красильний, настурція лікарська, перстач білий (корінь), береза повисла (листя), гадючник шестипелюстковий (бульба), чорнокорінь (трава, корінь).
На наших ринках можна придбати субтропічний фейхоа (плоди), а в аптеках – спіруліна. Вживання йодованої солі в їжу – також один із важливих методів профілактики.

Леся ТОКАРЮК
0 11 187
19-03-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...