додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Постійно болить горло?

"Винуватцями" можуть бути ніс або шлунок

Із настанням холодів з’являються і їхні "супутники": біль у горлі, кашель застуда. Про що може свідчити постійний біль у горлі і як від нього рятуватися?

"Мене постійно болить горло, – каже чернівчанин Олександр М. – Навіть влітку вранці прокидаюся від того, що дере в горлі. А тепер, коли трохи стало холодніше, біль став ще інтенсивнішим".

Відчуття болю в горлі періодично турбує кожного, адже це невід’ємний симптом респіраторних вірусних інфекцій. Проте неприємні відчуття в горлі при ГРВІ минають так само швидко, як і вірус покидає організм людини. Ми ж розберемо випадки, коли біль у горлі – постійний супутник людини, який турбує незалежно від застуди, і погано піддається традиційному лікуванню льодяниками і аерозолями.

Ніс – кондиціонер організму
– Біль у горлі може бути симптомом більше десяти різноманітних захворювань. Найчастіше він турбує хворих на гострий або хронічний фарингіт, тонзиліт (ангіна), – пояснює Світлана ЛЕВИЦЬКА, професор курсу отоларингології кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ. – Неприємні відчуття в горлі виникають при вдиханні надто сухого або забрудненого повітря, у тому числі тютюновим димом. Недостатня зволоженість повітря, що вдихається, призводить до пересихання слизової оболонки горла. Захисний шар слизу, що тоненькою плівкою вкриває слизову оболонку горла, зникає, і подразнення "оголених" закінчень нервових клітин викликає відчуття болю.

Ніс – оптимальний кондиціонер нашого організму. Для людини надзвичайно важливим є носове дихання, оскільки саме при проходженні повітря через ніс відбувається його очищення, зволоження і зігрівання до оптимальних показників. За нормального носового дихання в горло подається ідеально підготовлене повітря – незалежно від температурних і кліматичних умов.
За словами Світлани Анатоліївни, під час застуди і нежитю біль у горлі виникає саме через "вимкнення" носового дихання. Таким чином, одна з передумов хронічного болю в горлі – стійке порушення носового дихання, викликаного, скажімо, викривленням носової перегородки, аденоїдами, хронічним ринітом, хронічними синуситами.

Горло болить віл остеохондрозу
– Інша передумова хронічного болю у горлі – гастроезофагальний рефлюкс, при якому через недостатність м’язового апарата травного тракту і підвищеної кислотності в глотку періодично потрапляє соляна кислота, яка повинна міститься в шлунку і брати участь у травленні, – пояснює Світлана Левицька. – При потраплянні на слизову оболонку горла кислота знищує захисний шар слизу, і як результат, виникають неприємні – "першіння" і біль.

Досить часто постійний біль у горлі турбує пацієнтів, котрим в минулому видалили піднебінні мигдалики (гланди). Розвиток хронічного фарингіту у таких хворих пов’язаний з тим, що за відсутністю мигдаликів їхні функції щодо розпізнавання, аналізу і знешкодження вірусів і бактерій, що потрапляють в організм з повітрям і їжею, бере на себе лімфоїдна тканина задньої стінки глотки. Задня стінка глотки такого пацієнта не гладенька і не рожева – вона червона.
Крім того, постійний біль у горлі може бути побічною дією певних ліків, симптомом дефіциту вітамінів, проявом остеохондрозу шийного відділу хребта.

Що ж робити?
– Пацієнтові із постійним болем в горлі необхідно відвідати лікаря для визначення фактора, що підтримує запальний процес, – радить Світлана Левицька. – Отоларинголог повинен дослідити функцію носа і навколоносових пазух, оглянути глотку, гастроентеролог – діагностувати травну систему.

Щоб не було постійних неприємних відчуттів у горлі, варто відмовитися від паління, частіше бувати на свіжому повітрі, часто провітрювати оселю і стежити за достатньою вологістю повітря вдома. Пацієнт має дотримуватися певних дієтичних рекомендацій: випивати достатню кількість рідини, не вживати гострої їжі і газованих напоїв, алкоголю, останній прийом їжі повинен бути легким. Після вечері протягом двох годин не займати горизонтальне положення.

За хронічного болю у горлі більшість аерозолів і льодяників не допомагають. Більше того, часто вони навіть підсилюють інтенсивність болю, оскільки викликають пересихання слизової оболонки. Із методів народної медицини допоможуть теплі трав’яні чаї з ромашки, шавлії, м’яти. Гарний ефект має імбирний чай, чай із медом і лимоном, але тільки в тому випадку, якщо пацієнт не має проблем із шлунком. Однак перед початком самолікування необхідно проконсультуватися з лікарем.

Леся ТОКАРЮК
1 46 422
22-10-2015, 17:55

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Hаписав: Карина, Коментарів: 3, Новин: 0, 26 листопада 2024 11:23
В новині:
Я починаю приймати Тонзилотрен, як тільки відчуваю біль у горлі чи першіння. Засіб дуже ефективний, і якщо почати лікування вчасно, хвороба не розвивається далі. Мені подобається, що препарат натуральний і не викликає побічних ефектів.


Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Трави не є обов'язковим компонентом страви, але їх варто використовувати - і не лише для аромату
Всі рецепти ...