додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Для чернівчан вп'яте провели акцію з вимірювання артеріального тиску

Участь в акції взяли понад 50 чернівчан, яким був виміряний АТ та надано безкоштовну консультацію.

Щороку з нагоди Всесвітнього дня серця кафедра внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ організовує акції для чернівчан з попередження і виявлення артеріальної гіпертензії.

"Гіпертонічна хвороба по праву вважається епідемією XXI століття, адже нею страждають 50-60% людей похилого віку. Однак небезпека виникнення захворювання є не лише у літніх людей, хвороба може вразити й молодих.

Існує безліч факторів ризику, які можуть сприяти стійкому підвищенню тиску в кров'яному руслі: зайва вага; надмірне вживання солі, алкоголю; переїдання; паління; порушення обміну холестерину; психо-емоційні стреси і нервові навантаження.

Часто початкова стадія хвороби протікає безсимптомно, тому багато пацієнтів ігнорують попереджувальні заходи, а іноді й лікування. Саме тому, на нашу думку, проведення інформаційних профілактичних кампаній дозволяє досягти зменшення захворюваності на артеріальну гіпертензію, інфаркт та інсульт", - зазначив завідувач кафедри В.К. Тащук.

Також, за його словами, на кафедрі виконуються дві наукові теми, кінцевою метою яких є оптимізація діагностики, лікування і профілактики підвищеного артеріального тиску та його наслідків на стаціонарному й амбулаторному етапі у жителів Чернівецької області.

22 вересня співробітники кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини (проф. Полянська О.С., доц. Іванчук П.Р., доц. Поліщук О.Ю., доц. Гречко С.І., доц. Руснак І.Т., доц. Хребтій Г.І., ас. Гінгуляк О.М.) разом з працівниками КМУ "Чернівецький обласний клінічний кардіологічний диспансер" (головний лікар Маковійчук І.О.) вп’яте провели акцію з вимірювання рівня артеріального тиску та поширення інформації про профілактику артеріальної гіпертензії.

Участь в акції взяли понад 50 чернівчан, яким був виміряний артеріальний тиск та надано консультацію щодо профілактики артеріальної гіпертензії, правил здорового способу життя і харчування, ведення контролю артеріального тиску при наявних факторах ризику розвитку хвороби.

Всі бажаючі отримали листівки з інформацією про артеріальну гіпертензію та рекомендаціями щодо харчування. Цікавим є те, що приблизно третина учасників акції не мали уявлення про рівень свого артеріального тиску та методи його контролю і стабілізації.

Втім, позитивним наслідком проведення таких акцій є не тільки первинне виявлення підвищеного артеріального тиску, але і привернення уваги до даної проблеми серед населення, пропаганда здорового способу життя, доказом чому є збільшення кількості людей, що контролюють свій тиск.

За даними ВООЗ, здоров’я людини на 50% залежить від способу життя, 20% – від екологічних факторів, 20% – від харчування, 10% – від охорони здоров’я. Дотримання здорового способу життя є одним з ключових та найпростіших методів запобігання захворюванням.
0 535
26-09-2015, 11:09

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти