додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Як жити, не порушуючи ритму

Встановлений режим харчування врятує від психічних розладів.

Життя по режиму з чітко встановленим часом харчування і своєчасним відходом до сну призводить до кращої якості життя і навіть запобігає розвитку психічного захворювання.

Саме таке припущення зробили вчені на чолі з доктором Флоріаном Сторчем з університету Макгілла.

Нашим щоденним циклом сну керує внутрішній 24-годинний таймер або циркадні годинники. Однак підтверджується, що щоденна активність також перебуває під впливом особливих ритмів, які відомі як ультрадіанні ритми і тривалість кожного з них не перевищує 4 години. Найчестіше ультрадіанні ритми спостерігаються у немовлят до того, як вони навчаться спати вночі. Дія цих ритмів може пояснити, чому в середньому ми їмо тричі на день, причому прийоми їжі розподіляються відносно рівномірно під час неспання.

Чотиригодинні ультрадіанні ритми активуються допаміном - ключовою хімічною речовиною мозку. Коли рівень допаміну безладний, як, імовірно, буває у випадку з біполярним розладом та шизофренією, чотиригодинні ритми можуть розтягуватися аж до 48 годин.

За допомогою дослідження, проведеного на генетично модифікованих мишах, доктор Сторч з колегами продемонстрували, що відхилення сну, які в минулому зв'язувалися з порушенням циркадних ритмів, насправді відбуваються внаслідок дисбалансу генератора ультрадіанних ритмів, заснованого на допаміну.

Результати дослідження також пропонують вельми специфічне пояснення дводенної циклічності між манією та депресією, що спостерігається в певних біполярних випадках: такий результат допамінового генератора, що працює на основі 48-годинного циклу.

Робота є інноваційною не тільки завдяки відкриттю новітнього генератора ритмів на основі допаміну, але і завдяки зв'язкам з психопатологією. Нові дані припускають, що коли ультрадіанний генератор активності заплутується, у біполярних пацієнтів порушується сон і активується манія; дисбаланс може бути також пов'язаний з епізодами шизофренії у пацієнтів з розладом.

Результати дослідження мають потенційно велике значення для лікування біполярного розладу та інших психічних захворювань, пов'язаних з дисрегуляцією допаміну.
0 734
26-09-2015, 18:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти