додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Стрес впливає на процеси поділу клітин

Стан спокою стовбурових клітин захищає організм від старіння.

В нормальних умовах кровотворні стовбурові клітини знаходяться в стані спокою. Вони не діляться і не стають зрілими клітинами крові. Проте в моменти, коли організм відчуває сильний стрес (наприклад, загострення хронічної інфекції або втрату крові), стовбурові клітини крові екстрено мобілізуються і в дуже короткий час їх ДНК активується і ділиться.

Це призводить до того, що в ДНК накопичуються пошкодження. У статті, опублікованій в журналі Nature, автори припускають, що саме стан спокою стовбурових клітин захищає організм від старіння.

Свою гіпотезу вчені вирішили протестувати на мишах з рідкісним генетичним дефектом-анемією Фанконі.

Анемія Фанконі спостерігається у тих, чиї клітини зі складністю виправляють помилки в ДНК, що виникають при поділі. Хворі на анемію схильні до лейкемії, і їх старіння відбувається швидше, ніж у здорових представників того ж виду. У мишей, яких піддали хронічній вірусній інфекції, всі наявні стовбурові клітини крові дозрівали, а нових кровотворних стовбурових клітин не утворювалося. В результаті цього переставав працювати червоний кістковий мозок, і життя гризунів опинялася під загрозою.

Дослідники сподіваються, що отримані результати можна буде застосувати до медичної практики і допомогти людям із захворюваннями крові.
0 581
23-09-2015, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти