додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Мозок реагує на форму житлового приміщення

Навколишнє середовище має суттєвий вплив на головний мозок.

Фахівці з'ясували, що навколишнє середовище, зокрема форма приміщення, в якому живе жива істота, має суттєвий вплив на головний мозок. Дослідження вчених, присвячене цій темі, було опубліковане в журналі Nature.

Біологи вивчили нейрони координатної сітки (grid-нейрони) щурів, які жили в клітинах різної форми: круглої, квадратної, трикутної, шестикутної. Grid-нейрони допомагають тваринам і людині орієнтуватися в навколишньому просторі. Особливістю цих нейронів є те, що вони мають організовані в гексагональну сітку ділянки збудження. Дистанція від однієї ділянки до порушення інших однакова, шість сусідніх ділянок завжди знаходяться під кутом 60 градусів.

Проте вчені встановили, що це не завжди так. Форма кліток, в яких жили щури, мала прямий вплив на форму сіток ділянок збудження, "ламаючи" їх правильну структуру.

Фахівці збираються переглянути математичні моделі, що описують поведінку нейронів координатної сітки, і з'ясувати, як зміна форми сітки впливає на здатність організму орієнтуватися в просторі.
0 538
17-09-2015, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти