додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Пральний порошок: повільний вбивця

Купуйте дорогі миючі засоби.

Пральний порошок — річ, без якої ми вже й не можемо уявити своє життя. Цей чудо-засіб допомагає мільйонам жінкам зекономити свій час та гроші. Але чи несе він нам лише чистоту? На жаль, він може ще й “подарувати” подразнення, алергії та навіть хронічні хворoби, вже не говорячи про шкоду навколишньому середовищу.

Найбільший “жах” ховається у складі побутової хімії, на який ми часто не звертаємо уваги. Фосфати, хлор, цеоліти, продукти нафтопереробки...чого тільки там не знайдеш.

Крім того, що ці речовини і так є шкідливими, то виробники побутової хімії ще й нехтують їх вмістом. Багато порошків вміщують перевищену дозволену дозу цих речовин.

Фосфати є шкідливими самі по собі, а особливо в поєднанні із синтетичними поверхнево-активними речовинами (ПАР). Такі речовини можуть збиратись на тілі та негативно впливати на імунну систему, викликати дерматити, алергії, що є шкідливим та небезпечним не лише для дітей, але й дорослих. Поверхнево-активні речовини можуть сприяти навіть виникненню безпліддя.

ПАР практично неможливо вивести із тканини в прохолодній чи холодній воді. Але якщо ополіскувати речі у кип’ятку, тоді кількість цих шкідливих речовин зменшиться. Проте речі, наприклад старі штори, після декількох таких “пропарювань” можна буде просто викинути і доведеться придбати штори вже нові.

У деяких країнах давно відмовились від використання порошків, що містять фосфати. В Німеччині, Італії, Норвегії…використовують лише безпечні порошки, а шкідливі — заборонені законом.

Отож, купуйте порошок, що не містить фосфатів і тоді, ви зможете вберегти свій імунітет. Не рекомендуємо купувати пральний порошок, на упаковці якого немає складу, або якщо він зазначений нерозбірливим, непомітним шрифтом. Також ви можете попросити гігієнічний сертифікат на обраний продукт, якщо ви не впевнені в його безпеці.

Не обирайте порошки у неспеціалізованих магазинах чи на ринках, там, ви маєте найбільший шанс купити підробку.

Не допускайте прямого контакту порошку з тілом. При пранні вруну одягайте спеціальні рукавички, а після — добре вимийте руки під протічною водою.

Пам’ятайте й про те, що деякі порошки “з’їдають” не лише бруд та плями, але й саму тканину. Це ті засоби, що містять ензим.

Купуйте екологічно чисті миючі засоби. Так, вони є дорожчими від звичайних, але ними ви не зашкодите собі та вашій сім’ї. Ці порошки не містять штучних ароматизаторів, барвників, фосфатів, вони безпечні в побуті і не завдають шкоди навколишньому середовищу.
0 550
8-09-2015, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти