додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Фінансовий стан впливає на інтелектуальний рівень

Люди, які завжди думають про рахунки, кредити та нестачу коштів, страждають не тільки від стресу, але і від зниження рівня IQ.

Вчені підрахували: подібні ідеї давали зменшення показника на 13 пунктів. Фахівці здійснили два дослідження. Перший – серед індійських фермерів, другий – серед покупців з Нью-Джерсі. Отже, фермерам платять раз на рік. До врожаю вони беруть кредити і продукти під заставу.

Після того, як вони продають урожай, на руках фермерів виявляється багато коштів. Вчені оцінили IQ 464 фермерів до і після збору врожаю. Виявилося, рівень IQ підвищувався на 25%, коли у людей не було валютних труднощів. А от досвід з покупцями припускав залучення багатих і бідних людей.

Приблизно 400 добровольцям запропонували розглянути сценарії. В одному їм виставляли великий рахунок за ремонт машини, в іншому – зовсім маленький. Люди з доходом 20 000 доларів мали ті самі властивості IQ, що і люди з доходом в 70 000 доларів. Але це працювало тільки в тому випадку, якщо рахунок був маленьким.

А от коли бідні люди думали про великий рахунок, IQ знижувався на 40%. Причина цього зв'язку в тому, що стрес займав всю увагу людини. У результаті їй було важко робити обчислення і інші завдання.
0 500
22-08-2015, 18:36

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти