додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Чому наїдатись наніч шкідливо

Накопичення жиру посилюється.

Вчені з'ясували, чому шкідлива їжа стає ще небезпечнішою, якщо ви з'їли її вночі. Це порушує роботу біологічного годинника організму і провокує запалення жирової тканини.

Біологам і лікарям вже було відомо, що при порушенні роботи біологічного годинника частіше розвивається ожиріння і пов'язані з ним метаболічні порушення. Нове дослідження пояснює, чому так відбувається.

Час і тривалість сну, неспання і прийомів їжі залежать від часу доби у всіх тварин, включаючи людину, як нагадав доктор Девід Ернест. Його нова стаття описує те, як непрацюючі біологічні годинники всього в одному типі клітин, макрофагах, впливають на стан всього організму: на виникнення метаболічного синдрому та ожиріння.

Біологічний годинник - це гени, які працюють з різною інтенсивністю в різний час доби в клітинах. У рослин вони допомагають квітам розпускатися вранці і закриватися ввечері, а в наших родичів мишей, як виявилося, такі гени в особливих клітинах - макрофагах - регулюють накопичення жиру після прийому їжі.

У всіх мишей переїдання і надлишок поживних речовин викликають зміни в макрофагах, що знаходяться в жировій тканині. Макрофаги - клітини імунної системи, але якщо вони знаходяться в жировій тканині, там від їх активності залежить перетворення білого жиру в бурий, накопичення або "спалювання" жиру. Коли макрофаги створюють запалення жирової тканини, накопичення жиру посилюється.

Мишей переводили на харчування висококалорійним кормом, і макрофаги в їх жировій тканині переходили в стан запалення, що призводило до порушення метаболізму і сильного ожиріння.

Ці дані говорять про те, що коли клітини жирової тканини "знають", який зараз час доби. Можливо, у частини пацієнтів з тяжким метаболічним синдромом є проблеми з роботою біологічних годин: це вимагає подальших досліджень.
0 948
1-08-2015, 18:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Якщо ви полюбляєте хрустку смажену картоплю і вам ніяк не вдається приготувати її вдома, то цей лайфхак точно у цьому допоможе
Всі рецепти ...