додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Медики знайшли новий вірус

Вченим ще належить визначити масштаби поширення вірусу.

Невідомий раніше вид цікловіруса, який може викликати гострі інфекції мозку, виявили у В'єтнамі у пацієнтів місцевої клініки, повідомляє журнал mBio.

За словами керівника групи дослідників Рогира ванн Дорна з відділення Оксфордського університету в Хошиміні, медики поки не можуть сказати з точністю, чи є саме цей вірус причиною гострих нейроінфекцій.

Втім, як зазначив ванн Дорн, "відкриття джерела інфекції в спинномозковій рідині, в якій ніколи не зустрічаються бактерії або віруси, вкрай важливо".

"Нам необхідно зрозуміти потенційну загрозу, яку таїть цей вірус для здоров'ялюдей і тварин", - додав учений.

Гострі нейрозахворювання можуть виникати в результаті зараження бактеріями, паразитами, грибками або вірусами, але в більшості випадків причина залишається невідомою.

Одна з потенційних причин таких інфекцій була виявлена в ході вивчення зразків спинномозкової рідини з мозку 1700 пацієнтів в'єтнамських клінік, імовірно перенесли нейроінфекції та вірусний енцефаліт. У 4% з них учені виявили ДНК раніше невідомого представника цікловірусов - CyCV-VN, які до цього зустрічалися тільки в мозку тварин.

Вчені також виявили віруси, дуже близькі до CyCV-VN, в екскрементах свиней, качок і курей в тому районі, де жили пацієнти. Як підкреслюють дослідники, частинки вірусу були присутні більш ніж у половині зразків.

В даний час дослідники намагаються виростити CyCV-VN в клітинній культурі та розробити тест, що визначає наявність антитіл до вірусу в крові. Якщо такі антитіла будуть знайдені, це стане ще одним підтвердженням, що вірус є причиною захворювання.

Крім того, вченим ще належить визначити масштаби поширення вірусу.
0 428
1-08-2015, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти