додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Чим небезпечна сіль

Вживання великої кількості солі може спричинити розсіяний склероз.

Фахівці з'ясували, що споживання продуктів з високим вмістом солі може стати причиною розвитку таких аутоіммунних захворювань, як розсіяний склероз.

На думку вчених, сучасний раціон харчування, регулярне використання мікрохвильовки можуть бути винні у різкому збільшенні таких захворювань, як розсіяний склероз.

Розсіяний склероз є одним з цілого ряду аутоімунних захворювань, до яких також відносять облисіння, астму й екзему. Це захворювання, при яких імунна система людини помилково атакує сама себе.

Тепер же група вчених з Єльського університету (США) і Університету Ерланген-Нюрнберг (Німеччина) прийшла до висновку, що частково причетними до розвитку аутоімунних захворювань можуть бути і продукти з великою концентрацією солі.

Фахівці вивчили роль Т-клітин в організмі. Ці клітини допомагають боротися з небезпечними патогенами (бактеріями або вірусами) та інфекціями. І з'ясували, що клітини Th17 - підгрупа Т-клітин, які також відіграють важливу роль у розвитку аутоімунних захворювань, при впливі на них розчину солі, починають вести себе агресивно.

Дослідники також виявили, що у мишей, яких годували їжею з високим вмістом солі, відбулося різке збільшення числа клітин Th17, що сприяло запаленню. Тварини також стали більш схильні до розвитку важкої формизахворювання, яке схоже з розсіяним склерозом у людини.

Потім вчені провели ретельний аналіз цих ефектів на молекулярному рівні. Як показали лабораторні тести, сіль спровокувала збільшення рівнів цитокінів, випущених клітинами Th17, в 10 разів. Цитокіни - це білки, які використовуються для передачі повідомлень між клітинами.

Співавтор дослідження Ральф Лінкер зазначив, що отримані результати є важливим внеском у розуміння передумов розвитку розсіяного склерозу і, можливо, допоможуть запропонувати варіанти лікування цього захворювання.

Потрібно відзначити, що в даний момент існують ліки, які допомагають зменшувати частоту виникнення та тяжкість загострень розсіяного склерозу, проте коштів для лікування захворювання не існує.

Надалі фахівці планують вивчити ролі клітин Th17 клітини в розвитку захворювань шкіри.
0 833
28-07-2015, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...