додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Післяобідній сон: це корисно

На робочому місці корисно і поспати.

Тим, у кого є можливість вдень спати, невимовно пощастило. Це не тільки приємно, але і дуже корисно для здоров'я. Якщо ви маєте можливість відпочивати вдень, але не любите цього робити, спробуйте ввести в розпорядок дня відпочинок, а краще - сон після обіду. Говорять, що навіть не дуже довгий сон в післяобідній час дуже корисний - особливо тим, хто рано встає. Якщо ви в це не вірите, давайте розберемо детально.
На думку вчених

Багато років вчені з різних куточків світу проводили дослідження добровольців, які спали після обіду різний час. Їх життєві показники, працездатність і робота мозку вивчалися після сну.

Доведено, що навіть 20 хвилин сну в денний час дають заряд сил та енергії, дарують бадьорість і допомагають не перевтомлюватись. Цей короткий відпочинок дає мозку нові ідеї та приносить рішення проблем. Крім того, якщо мозок працює, йому не потрібен відпочинок, відпочинок просить тіло. Вкрай важливо, щоб в середині дня, особливо якщо ваша праця фізично насичений або емоційно складний, ви могли відпочити, а в ідеалі - поспати.

Отже, в чому сила денного сну?

Знімає напругу
При дослідженні осіб, які вдень не проти поспати, було доведено, що в їх крові істотно знижений рівень стресових гормонів у порівнянні з іншими. Ці люди денним сном захищають себе від емоційного перевантаження, вони відчувають себе такими, що відпочили і можуть зосередитися на справах.

Навіть якщо ви працюєте в офісі, візьміть за правило дрімати півгодини під час обідньої перерви - особливо якщо потрібно писати важливий звіт. Покладіть голову на стіл, приляжте на зсунуті стільці або диванчик. Денний короткий сон дасть вам приплив сил і зніме стрес.

Підвищує увагу і ефективність роботи
Якщо вранці вам доводиться рано встати, і ви недосипаєте, або саме сьогодні ви погано спали, не варто знову лягати спати і намагатися досипати, відкладіть свій сон на обід. Набагато більш корисний післяполудневий сон довжиною в 20 хвилин, ніж досипання вранці, після того як продзвенів будильник.

Не варто лякатися сонливості і загальмованості після такого короткого денного сну. Хвилин через п'ять-десять ви відзначите поліпшення настрою, підвищення працездатності та уваги - вони збережуться на весь день, що залишився.

Покращує пам'ять
Дуже корисний денний сон школярам і студентам, тим, хто вчиться і отримує нову інформацію. В ході проведених глобальних досліджень серед учнів одного з коледжів Америки були отримані вельми вражаючі результати.

Зміцнює серце
Помічено, що в тих країнах, де через клімат прийнятий ритуал сієсти (сну після обіду), рівень хвороб серця набагато нижче, ніж в країнах, де люди вдень не сплять. Опитування тих, хто може дозволити собі після обіду поспати, і обстеження їхнього здоров'я показали - у них майже на 40% нижче ризик померти від інфаркту. Тому, якщо хочете мати міцне серце і здорові судини - спіть вдень близько години.
0 692
23-07-2015, 17:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти