додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Викладач БДМУ працювала волонтером у Франції

Спільнота Тезе щотижня приймає до 6 тисяч паломників з різник країн світу.

Викладач кафедри внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету Мирослава Березова впродовж тижня працювала лікарем-волонтером у медичному пункті першої медичної допомоги у французькій спільноті Тезе (регіон Бургундія).

Спільнота Тезе – релігійна община, яка щотижня приймає до 6 тисяч паломників з різник країн світу та різного віку – від дітей до осіб похилого віку.
У Франції медична допомога – платна. Громадяни і Франції й інших держав безкоштовно можуть отримати медичну допомогу тільки у екстрених випадках, всі інші звертання до лікаря – досить дороговартісні. Тому в медичному пункті спільноти, який надавав допомогу безкоштовно, крім паломників обслуговуються й жителі близько розташованих населених пунктів.

На постійній основі в медичному пункті Тезе працюють тільки медичні сестри-монахині, які здатні оцінити загальний стан пацієнта та вирішити питання щодо можливої госпіталізації. Неважкі випадки лікуються на місці.

"За час моєї роботи в Тезе, – розповідає Мирослава Березова, – найбільше вразила велика повага до лікаря як зі сторони медичних сестер, так й зі сторони пацієнтів, адже за допомогою зверталися представники різних верств населення та різних країн. Пацієнти з Куби, Голландії, Бразилії, Австрії, Таїланду, Японії, Росії, Польщі, Китаю і багатьох інших країн – приходили на консультацію щодо різноманітних проблем, а деякі з них ще й ретельно занотовували рекомендації щодо лікування."

Більшу частину медичних препаратів в Європі можна отримати при наявності рецепту, тому арсенал ліків в медичному пункті складався тільки з різної волонтерської допомоги. Дещо здивувало те, що мало хто знайомий з народними методами лікування, наприклад, при наявності простудних захворювань.
Серед найскладніших випадків були два пацієнти з ознаками гострого живота. Діагноз гострого апендициту в одному випадку після хірургічного втручання в міській лікарні підтвердився, а щодо другого пацієнта, на жаль, відсутня інформація, – ділиться враженнями викладач.

Запам'яталася сім’я з Сирії. Чоловік, дружина та 5-річний син Нурх із Сирії планують переїхати у Францію і спільнота тимчасово їх прийняла на проживання. При огляді розповіли про складні умови на батьківщині і причину різкого переїзду. І дійсно – хлопчик був дещо ослаблений через недостатнє харчування.

Як розповідає Мирослава Сергіївна, стати лікарем-волонтером – неважко. Для цього необхідно вибрати країну та організацію, яка б могла прийняти лікаря для подібної роботи і написати лист-запит. У великій нагоді стануть знання іноземних мов та готовність до роботи з різноплановими пацієнтами.
0 755
20-07-2015, 22:28

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...