додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Вітамін D проти дерматиту

Вітамін D значно зменшує прояви загострень захворювань взимку.

У дослідження було включено 107 дітей. Середній індекс поширеності і тяжкості екзема (Eczema Area and Severity Index) при початковій оцінці склав 21 бал (стандартне відхилення 9). Діти отримували або вітамін D в дозі 1000 МО, або плацебо. При оцінці ефективності лікування через місяць бали були значуще нижчі в групі вітаміну D.

Зниження індексу поширеності і тяжкості екземи у групі, які отримували активний препарат, було в два рази більше, ніж у групі плацебо (-6,5 порівняно з -3,3). Загальна оцінка ефективності лікування лікарем-дослідником була теж на користь вітаміну D.

Атопічний дерматит - це хронічне запальне захворювання шкіри, яке доставляє безліч незручностей пацієнтам і нерідко додатково ускладнюється бактеріальними інфекціями. З клінічних спостережень відомо про позитивний вплив ультрафіолетового опромінення на перебіг захворювання і про частому збільшенні частоти загострень в зимовий час.

Ці спостереження і дані невеликих досліджень дозволили припустити, що вітамін D буде ефективний при лікуванні цього стану. З урахуванням простоти втручання і безпеки вивченої дози вітаміну D автори не виключають, що можна рекомендувати батькам дітей з сезонним атопічним дерматитом приймати його протягом декількох тижнів, спостерігаючи за симптомами.
0 432
24-06-2015, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти