додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Спорт переможе старече недоумство

Слід контролювати рівень артеріального тиску.


Як би це не звучало дивно для нелюбителів активної фізичної діяльності, але спорт корисний для мозку!

Американська спілка нейропсихофармакології (American College of Neuropsychopharmacology) опублікувало прес-реліз про результати дослідження, представлені на щорічних зборах товариства у Феніксі, Арізона, США.

Як виявилося, за роки до виразних клінічних проявів можна передбачити зниження розумових здібностей, що пов'язані з віковими змінами, і розвиток хвороби Альцгеймера.

У людей середнього віку вже є ознаки майбутнього дефіциту когнітивної функції в старості, і ці ознаки пов'язані з такими факторами ризику, як підвищений артеріальний тиск. Автори припускають, що виявлення і контроль факторів ризику дозволить стримувати і запобігати віковому розвитку порушень розумових здібностей.

У рамках дослідження вчені спостерігали за 3499 учасниками з 18-30 років до 43-55 років. Як виявилося, кумулятивний вплив деяких факторів ризику (рівня артеріального тиску, кількості звичайної фізичної активності), у тому числі при формальної оцінки їх рівня в межах норми, але ближче до межі норми, пов'язане з гіршими розумовими здібностями в середньому віці. Для оцінки когнітивної функції автори користувалися тестом Струпа, тестом заміни цифрових символів і тестом Рея на слухомовленеве звучування.

Таким чином, було доведено, що зниження розумових здібностей можна виявити вже в середньому віці, і що воно пов'язане із змінними факторами ризику, а це в свою чергу дозволить проводити їх профілактику.
0 438
16-06-2015, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти