додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Як зупинити процес втрати пам'яті

Будь-які спогади можна повернути.

З віком порушення пам'яті спостерігається у більшості людей, які починають забувати дні народжень, паролі, імена колег і рідних.
Для жертв хвороби Альцгеймера ця проблема постає особливо гостро, оскільки в їх випадку втрата пам’яті швидко прогресує і призводить до втрати незалежності. Проте вчені з Каліфорнійського університету зробили відкриття, яке може покласти початок нової битви проти цього здавалося б неминучого явища.

Дослідники вперше в історії науки припустили, що пам’ять людини не накопичується в синапсах мозку, як це було прийнято вважати раніше.

Адже саме синапси — зв’язки між клітинами мозку — знищуються хворобою Альцгеймера.

"Довгострокова пам’ять не накопичується в синапсах, — говорить співавтор дослідження професор біології та фізіології Девід Гланцмана. — Це радикальна ідея, але у нас є докази, що підтверджують її справедливість. Виявилося, що нервова система здатна регенерувати втрачені синаптичні зв’язки. А якщо ви можете відновлювати зв’язки між синапсами, то пам’ять повертається. Це не так легко зробити, але я впевнений, що це можливо ".

Команда професора Гланцмана вивчала морських равликів для того, щоб зрозуміти механізми навчання і накопичення пам’яті у даних тварин. Особливо цікавила вчених захисна реакція, а також їх сенсорна і мотонейронна активність. У ході експерименту тварини отримували деяку кількість електричних розрядів, які зазвичай не закладаються в довгострокову пам’ять. Вчені виявили, що ці самі спогади, які повинні були бути повністю стерті, успішно поверталися.

Вони припустили, що ці механізми зачіпають раніше загублені синтетичні зв’язки, які знову відновилися. Отже, пам’ять накопичується не в синапсах, а десь ще. Як вважають вчені, вона може перебувати в ядрах нейронів, проте це припущення ще не доведено.
0 483
15-06-2015, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти