додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Що робити, якщо дитина курить

Ця згубна звичка може стати повчальним експериментом або залежністю на все життя.

Звістка, що дитина курить, завжди викликає негативні емоції у більшості тат і мам. Мало, хто здатний залишитися розсудливим і спокійним в такій ситуації. Внаслідок чого, бажання допомогти кинути палити і захистити, виливається в непродумані дії і слова, які можуть посилити проблему.

Тим часом, в залежності від нашого ставлення і тих причин, через які дитина пристрастилася до сигарети, ця згубна звичка може стати повчальним, але короткочасним експериментом або тяжкою залежністю на все життя.

Якщо дитина вже курить, профілактичні бесіди проводити пізно, та й карати – неефективно. Вам залишається тільки продумати комплексний підхід до подолання шкідливої звички. Для цього потрібно, по-перше, зрозуміти, що підштовхнуло підлітка на перший крок до куріння.
Варто врахувати, що причини прилучення до паління у дорослих і дітей суттєво відрізняються. Тому необхідно відкинути стереотипи старших курців, що сигарети – інструмент розслаблення або стимулювання.

Куріння і вік
Сьогодні ні для кого не секрет, що діти пробують курити в 7-9 років. Маленькі "мавпочки" просто з цікавості копіюють дорослих або старших дітей. У 10-15 років дитини швидше привертають думки про те, що він виглядає ефектно з сигаретою, що робить його "крутим", в першу чергу, у власних очах. І якщо куріння заохочується серед друзів, то дитина, напевно, пробує затягнутися. У такі моменти повчальні бесіди, скоріше, не увінчаються перемогою, а, найчастіше, просто шкідливі. Бажання до самоствердження сприяє тому, що підліток робить все "з точністю навпаки". Якщо ваша дитина починає курити в 16-18 років, то це вже не наслідування, а спосіб впоратися з підлітковими психологічними проблемами.

Чому дитина починає палити?
1. Наперекір дорослим
Діти роблять багато наперекір дорослим не через вредність, просто так влаштована їх психіка. Психологи вважають, протиставлення себе дорослим, дає підлітку можливість знайти своє “Я” у світі, формує життєві принципи і визначає межі дозволеного.

2.. Приклад дорослих
Ще однією серйозною причиною, що спонукає дитину почати курити, є куріння дорослих членів сім’ї. Більшість курців дітей, з самого зачаття, вдихають тютюновий дим. Не дивно, що батьки, виявивши, що дитя курить, не можуть навести досить переконливих доводів проти цього. Єдиним виходом, який вони і застосовують, стає авторитарна заборона, яка приводить до протилежних результатів. Куріння дорослих дитина сприймає як вікову перевагу.

Проблема тютюнопаління широко обговорюється ЗМІ, в дитячих колективах проводять пропаганду здорового способу життя. Таким чином, підростаюче покоління отримує знання про шкоду куріння відразу з багатьох джерел. Можете не сумніватися, сучасні діти відмінно знають, чому їм забороняють курити.

Якщо дорослі відкрито курять, прикриваючись віком, діти починають сприймати куріння, як обов’язковий атрибут "дорослості".

0 492
13-05-2015, 18:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти