додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

БАДи допоможуть заснути

Гормон мелатонін – чудовий засіб покращення якості сну, якщо спати доводиться в галасливій обстановці або при світлі.
Він працює краще, ніж беруші і маски для сну. Мелатонін виділяється в тілі для регуляції сну, зазвичай в темний час доби, зазначає Zee News. Синтетично вироблений мелатонін може підвищити концентрацію гормону в тілі, що дозволить вилікувати деякі розлади сну і побороти джетлаг.
І якщо людині доводиться спати в неідеальних умовах, то краще зробити вибір саме на користь гормону. Справа в тому, що маски для сну і беруші здатні викликати дискомфорт і знизити якість сну. З БАДами з мелатоніном подібних проблем немає, йдеться в роботі Столичного Медичного Університету Пекіна.
Між тим, відомо: якщо пацієнт погано спить, швидкість відновлення у нього знижується. Тому мелатонін може реально поліпшити показники в лікарнях, де нерідко людям заважають спати. Був проведений експеримент: вчені зібрали групу з 40 здорових добровольців, яких помістили в певні умови (спати було не дуже комфортно).
Після перших чотирьох ночей добровольців розбили на чотири групи. Причому вони продовжували спати в умовах, що нагадують відділення інтенсивної терапії. Першій групі неможливо намагалися допомогти заснути. Другій дали беруші і маски для сну. Третя група приймала перорально один міліграм мелатоніну, який швидко вивільняється в організмі. Четверта група пила плацебо.
Виявилося, у всіх груп зовнішні подразники негативно впливали на сон. Це призводило до зниження якості сну і тривожності. Але у другої і третьої групи спостерігалося поліпшення якості сну, починаючи з п'ятої ночі. Якщо людина приймала гормон, він рідше прокидалася вночі, порівняно з людиною, яка використовувала беруші і маску. Так само в третій групі фіксувалося значне поліпшення якості сну, зниження рівня тривожності.
0 862
25-03-2015, 18:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти


Окрім вершкового масла, існує інгредієнт, який зробить пюре по-справжньому кремовим
Всі рецепти ...