додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Лідер має мати відповідну зовнішність

У першому експерименті взяли участь 614 британців.
Добровольцям показали серію чорно-білих фотографій незнайомих їм лідерів з Америки. Це були представники різних професій – керівники 500 великих американських компаній, генерали армії США, губернатори американських штатів і футбольні тренери, пише Psych Central.
Учасникам ставили цільову категорію (наприклад, футбольні тренери). Потім їм пред'являли по 2 фотографії й запитували, на якій з них зображений футбольний тренер. Потім добровольці оцінювали, наскільки вони впевнені в точності своєї здогадки (від 0 до 100%). Хоча учасники були не дуже впевнені у своїх відповідях, вони досить добре справлялися із завданням.
Добровольці легко відрізняли лідерів у сфері бізнесу, генералів армії і тренерів. Однак угадати по фото політичних лідерів виявилося не так просто. Потім дослідники провели другий експеримент, щоб з'ясувати, чи є конкретні риси, якими, на думку людей, повинен володіти лідер.
Нову групу (929 осіб з Британії) попросили оцінити 80 осіб лідерів по 15 ознакам. Добровольців запитували, наприклад, наскільки авторитетним, мужнім або привабливим їм здавалася людина на фото. При цьому кожен доброволець оцінював обличчя тільки по одному з ознак.
Загалом учасники визнали армійських генералів і футбольних тренерів найбільш мужніми, а політики і керівники компаній здалися добровольцям компетентними і добродушними. Вчені дійшли висновку: ймовірно, люди вибирають лідерів, у тому числі, грунтуючись на певних упередженнях і стереотипах.
0 368
3-03-2015, 18:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти