додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Біль – це добре, вважають вчені

Якщо мінімізувати біль і збільшити відсоток задоволень, можна досягти щастя.
Є така теорія, і вона, як показало дослідження, неспроможна. Адже саме по собі задоволення ніколи не зробить людину щасливою, пише The Sydney Morning Herald. Людям потрібен біль для контрасту. Без болю життя стає нудним, одноманітним, зникають бажання. Значить, біль посилює задоволення і відчуття щастя. Яскравий приклад – після важкої гонки людина відчуває полегшення, нарешті, діставшись до фінішу. Тоді з'являється відчуття ейфорії, пов'язане з виробленням опіатів і реакцією на біль.
Також позбавлення від болю може зменшити прояв печалі. Більше того, біль працює як індульгенція, що дозволяє подарувати собі трохи приємного досвіду. Як показав один експеримент, больові відчуття змушували людей частіше в якості подарунка обирати шоколад, а не сувенір.
У болю є ще одна властивість – він займає увагу людини. І це дозволяє в деякій мірі очистити свідомість, кажуть фахівці. Зокрема больові відчуття підсилюють сприйняття смаків. До того ж біль може згуртувати людей, особливо якщо це стосується природних катастроф. Було доведено: відчуття болю або інші люди, які відчувають біль, змушували добровольців проявляти велику щедрість. У групах біль підвищує показники кооперації. Люди готові більше ризикувати для користі групи.
0 718
27-02-2015, 10:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...