додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Нейрони взаємодіють між собою, як друзі в соціальній мережі

Учені з Університету Базеля й Університетського коледжу Лондона повідомляють: у кожної нервової клітини є зв'язки з багатьма іншими.
Однак найбільш тісний зв'язок утворюється тільки між кількома клітинами, найбільш схожими один на одного. Дослідники вивчали зорову кору головного мозку, яка одержує інформацію від очей і забезпечує зорове сприйняття, розповідає Deccan Chronicle.
Нейрони в цій ділянці мозку реагують на зорові образи. Важко зрозуміти, між якими клітинами утворюються синапси (з'єднання), оскільки нейронів багато, і вони розташовані дуже близько один до одного (приблизно 100 тисяч на кубічний міліметр). Використовуючи кілька високотехнологічних методів нейровізуалізації і вимірювання електричної активності мозку, дослідники з'ясували, що з'єднання між нейронами схожі на соціальну мережу.
Сайти кшталт Facebook дозволяють підтримувати контакт з великою кількістю знайомих. При цьому у більшості людей існує набагато менше коло близьких друзів. З такими друзями у нас найбільше загального і їхня думка для нас важливіша, ніж думка інших. У мозку дуже багато слабких з'єднань, але вони незначно впливають один на одного. А ось кілька нейронів зі схожими функціями роблять на діяльність один одного найсильніший вплив. Працюючи разом, вони поширюють інформацію про зовнішній світ. Слабкі зв'язки, швидше за все, забезпечують пластичність мозку. Якщо обставини різко міняються, вони можуть посилитися.
0 2 021
11-02-2015, 16:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...