додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Давні воїни теж страждали від посттравматичного стресу

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – важкий психічний стан, який виникає в результаті поодиноких або повторюваних психотравмуючих ситуацій.
ПТСР може розвинутися у тих, хто пережив війну, стихійне лихо, серйозне ДТП або напад. Діагностичні критерії ПТСР з'явилися після війни у В'єтнамі. Однак, судячи з усього, цьому розладу стільки ж років, скільки людській цивілізації, передає BBC.
Раніше вважалося, що першу згадка ПТСР можна знайти в працях грецького історика Геродота. Він описував стан воїна Епізелуса на битві при Марафоні в 490 році до нашої ери. Геродот писав: "Він раптово втратив зір, хоча нічого не відбулося". Нещодавно вчені з Університету Енгл Раскін проаналізували переклади текстів з давнього Іраку (Месопотамії). Опис симптомів ПТСР зустрічалося вже між 1300 і 609 роками до нашої ери.
У ту епоху чоловіки для підготовки до війни проводили рік, будуючи дороги, мости та інші споруди. Потім вони на рік вирушали на війну, після чого поверталися на рік до своєї сім'ї. Цикл повторювався знову і знову. Фахівці помітили, що багатьох воїнів відвідували примари, що говорили з ними. Це були примари людей, яких ті воїни вбили в бою. Такі симптоми виникають і у деяких сучасних солдатів, які пережили подібну ситуацію.

0 510
29-01-2015, 14:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти