додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Рідкісна аномалія позбавила американку страху

Страх – природний захисний механізм.
Але випадок однієї американки доводить, що цей механізм може давати збій. У жінки відсутнє почуття страху. Вона вже переживала напади зі зброєю, однак через нездатність відчувати страх навіть не викликала поліцію. Одного разу її сильно побили, але і тоді жінка не злякалася. А при зустрічі з отруйною змією їй доводиться стримуватися, щоб не доторкнутися до неї з чистої цікавості, розповідає The Daily Mail.
Цей випадок досліджували співробітники Університету Айови. При опитуванні з'ясувалося, що жінка навіть не уявляє, що таке страх. Вона не пам'ятає випадки, коли вона б лякалася за винятком однієї події у дитинстві. У неї проявилися симптоми рідкісного захворювання Урбаха-Віте, від якого ліків немає. Через цей розлад частина мозку твердне, і відбувається руйнування тканин мигдалеподібного тіла. До зовнішніх симптомів захворювання належать: хрипкий голос, рубці на шкірі, папули навколо повік.
Також у мозку накопичується кальцій, що викликає затвердіння. У підсумку почуття страху зникає, адже мигдалеподібне тіло не працює нормально. Зазвичай в небезпечних ситуаціях ця зона посилає тілу певні сигнали. В результаті частішає серцебиття, долоні пітніють. У випадку, описуваному вище, жінка нічого не боїться, але може розпізнавати переляк в інших.
При цьому вона відчуває радість, смуток, гнів та інші емоції. До речі, вченим вдалося один раз викликати у неї почуття страху, змусивши її вдихнути вуглекислий газ (його мигдалеподібне тіло розпізнає як ознака удушення). Хоча ця реакція і була непередбачуваною. У світі відомо лише про 400 подібних випадків. І ліків від захворювання немає.
0 526
26-01-2015, 10:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...