додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Стрес впливає на здатність співпереживати

Дослідники з Університету Макгілла з'ясували: люди, які почуваються комфортно, здатні розуміти й відчувати почуття незнайомців.
Щоб підвищити рівень комфорту, достатньо пограти разом із незнайомою людиною у відеогру протягом 15 хвилин або прийняти препарат, що знижує стрес. У дослідженні студентів попросили опустити руки в крижану воду разом із товаришем, сторонньою людиною або поодинці, розповідає The Hindustan Times.
Перед цим деяким учасникам учені ввели препарат, що знижує рівень стресу, а інших попросили протягом 15 хвилин пограти у відеогру з незнайомою людиною. Студенти повинні були оцінити свій біль. Найбільш інтенсивним він виявлявся тоді, коли людина опускала руку у воду разом із товаришем. Це свідчило про високий рівень емпатії. Тобто можна сказати, що такі учасники відчували біль одне одного.
Сильно співпереживали один одному й люди, які приймали препарати, які знижують стрес, і ті, хто грав разом у відеогру. Нетривале спільне проведення часу робило незнайому людину другом і підвищувало рівень емпатії. Люди, які грали в відеогру окремо, не співпереживали один одному.
Раніше дослідники провели подібний експеримент на мишах. Гризуни не співчували незнайомим тваринам, але з сусідом по клітці вони відчували сильніший біль, ніж поодинці. Мишам, як і людям, вводили препарат метірапон, який знижує рівень стресу. Мабуть емпатія у людей така ж, як у мишей.
0 748
22-01-2015, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...