додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Антибактеріальний засіб може перемогти небезпечний вірус

Відомо: віруси антибіотиками не вилікувати.
Але, як виявилося, антибактеріальна терапія допомагає в боротьбі з норовірусною інфекцією, що викликає гастроентерит. Спалахи цієї інфекції погано піддаються контролю і швидко поширюються в закритих колективах. Університет Вашингтона з'ясував, як вірус зберігається в організмі, і що з цим робити.
Норовірус – РНК-вірус, який легко мутує. Джерелом може бути здоровий носій інфекції, який не має таких симптомів – біль у животі, нудоти, блювання, діареї. Експеримент із гризунами показав: після курсу антибактеріальної терапії норовірус не здатний до підтримування себе протягом тривалого часу, хоча і запускає патологічні процеси в стінці кишечнику.
Експерти виявили симбіоз норовіруса з бактеріальним агентом. У результаті такої взаємодії інфекція стає хронічною. Так, при пересадці бактеріального симбіонту з каловими масами мишам, що отримали курс антибактеріальної терапії, відбувалося відновлення інфекції. Щоб повністю перемогти інфекцію, потрібно не тільки позбутися бактеріального симбіонту. Потрібна присутність рецептора до противірусного цитокіну, інтерферону-лямбда, і транскрипційних факторів Stat1 і Irf3 в клітинах кишечнику.
0 578
21-01-2015, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти