додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Соціофобія – результат порушення прив’язаності до батьків

Соціофобія (соціальний тривожний розлад) є одним з найбільш поширених психічних розладів серед дітей та підлітків.
Від нього страждають приблизно 5,5% хлопчиків і дівчаток у віці від 13 до 18 років. У дослідженні вчених з Університету Меріленда, Національного інституту психічного здоров'я і Університету Ватерлоо взяли участь 165 європейців і американців середнього класу і вищих. На початку дослідження учасникам було приблизно 4 місяці, розповідає Psych Central.
Спочатку вчені спостерігали за дітьми у віці 14 місяців та за їхніми батьками в лабораторних умовах. Вони стежили за тим, як діти реагували на розлуку з батьками. Дослідники відзначали, у кого з учасників була безпечна, а у кого – небезпечна прихильність до батьків. У разі безпечної прихильності діти входили в контакт з батьками, коли ті поверталися. Якщо такі учасники плакали, то після приходу батьків вони заспокоювалися. При небезпечній прихильності діти або ігнорували батьків і уникали контакту з ними після їхнього повернення, або контактували з дорослими і тяглися до них, але ніяк не могли прийти до себе і заспокоїтися.
Потім учені в лабораторії спостерігали за поведінкою учасників в різних ситуаціях у віці 14 місяців, 2, 4 і 7 років. Батьки заповнили анкети про поведінку своїх дітей у нових ситуаціях і при контакті з незнайомими однолітками. Завдяки отриманим даним, дослідники з'ясували, наскільки сором'язливими і затиснутими були добровольці. Коли учасникам виповнилося 14-17 років, вони та їхні батьки заповнили анкети, призначені для оцінки тривожності. На відміну від інших, підлітки, які страждали від соціофобії, часто нервували при походах на вечірки, дискотеки і в інші місця, де було багато незнайомих людей. Крім того, вони сильно переживали, коли їм доводилося виступати перед аудиторією, наприклад, читати, говорити або брати участь у спортивних змаганнях.
Дослідження показало: учасники, у яких в дитинстві фахівці помітили прояви небезпечної прихильності до батьків, частіше ставали затиснутими і страждали від соціофобії у підлітковому віці. Зв'язок між соціальною тривожністю і скутістю була найбільш сильним у тих добровольців, які в дитинстві гнівно відреагували на повернення батьків і ніяк не могли заспокоїтися. Так, небезпечна прихильність до батьків і сором'язливість значно підвищують ризик соціофобії у підлітків.
0 1 104
12-01-2015, 14:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...