додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Еволюія змусила бактерії псувати здоров’я літніх людей

Вчені зробили відкриття: мікроби, які живуть в і на поверхні тіла людини, еволюційно розвинулися таким чином, щоб вбивати людей похилого віку.
Це призвело до збільшення тривалості дитинства і вивільненню ресурсів для дітей, пише Live Science. Так працює механізм виживання людей.
Відомо: бактерій в тілі приблизно в 10 разів більше, ніж клітин. Мікробом визначає вагу, настрій і навіть когнітивні функції. Тепер же вчені заговорили про вплив і на процес старіння. Зокрема, бактерії Helicobacter pylori здатні жити в кишечнику десятиліттями, не шкодячи людині. Але іноді дані бактерії провокують виразки і рак шлунка. Причому, ризик підвищується в міру старіння.
З цього було висунуто припущення: мікробіом підтримує в нас життя, коли ми молоді. А в старості він нас вбиває, що важливо для збереження балансу популяції. Це підтвердило і математичне моделювання, побудоване на симуляції стародавнього товариства мисливців-збирачів.
В рамках моделі фахівці задали ту ж тривалість життя, що і у сучасних людей (приблизно 120 років). Хоча, насправді, наші предки жили менше через зовнішніх факторів і нерозвиненості медицини. Модель згрупувала людей в три підгрупи - молодь, люди репродуктивного віку і люди старше репродуктивного віку. Далі вчені почали спостерігати за тим, як змінювалося спільнота людей в плані народжуваності і смертності.
Щоб виявити ефект, вироблений бактеріями, в систему ввели різні бактеріальні фактори. Наприклад, активувалася бактерія Shigella, що викликає отруєння і іноді вбиває дітей. Це провокувало крах популяції. Якщо вводилася бактерія Helicobacter pylori, пов'язана з негативним ефектом в старості, популяція підтримувалася стабільно (найстаріші вмирали, а молодь процвітала). Коли H. pylori не було, число літніх людей збільшувалася, що вело до заходу суспільства.
0 1 090
11-01-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...