додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Кардіологи знають, як зробити серцевий напад не таким травматичним

Ключ до успіху – йодид.
Коли серце страждає від нестачі кисню під час нападу, споживання кисню клітинами знижується. Клітини гальмують обмінні процеси за рахунок зниження активності хімічних процесів всередині. Але коли кровообіг відновлюється, метаболізм і рівень споживання кисню підскакують в кілька разів вище норми. У підсумку виробляються аномальні молекули, які імунна система не може розпізнати, пише New Scientist. Імунітет атакує ці клітини з аномальними молекулами, що призводить до реперфузійного пошкодження.
Тобто організм починає сам себе калічити. Йодид ж запобігає цьому. Вчені спеціально давали з'єднання лабораторним гризунам за 5 хвилин до того, як віддалявся інструмент, який розширює заблоковану артерію, яка призвела до нападу. У результаті йодид зменшував об'єм мертвої серцевої тканини на 75%. Мабуть, сполука знижувала вироблення гормонів щитовидною залозою, а ці гормони зазвичай стимулюють обмінні процеси. Отже, без їхнього сплеску не відбувається і небезпечна активізація метаболізму в клітинах серця.
За словами дослідників, є всі підстави вважати, що сполука безпечна для людей. Вона й так присутня в раціоні багатьох (її можна знайти в рибі, зернових). До речі, можливо спожити йодид в концентрації, що перевищує рекомендовану в 10000 разів, і не постраждати від токсичних ефектів. Клінічні випробування йодиду можуть розпочатися вже в найближчі 1-2 роки.
0 889
5-12-2014, 10:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти


Окрім вершкового масла, існує інгредієнт, який зробить пюре по-справжньому кремовим
Всі рецепти ...