додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

ВІЛ на Землі поступово знижує активність

Першого грудня у всьому світі відзначали День боротьби з ВІЛ, і організація ONE, що займається поширенням інформації про ВІЛ, рапортувала: вперше за 30 років настав переломний момент у світовій пандемії СНІДу, передає Medical News Today.
Суть у тому, що зараз більше людей отримує ліки, що зберігають їм життя, ніж заражається ВІЛ.
Торік у програму отримання ліків потрапили 2,3 мільйона осіб (у 2012 році було 1,6 мільйона). При цьому кількість нових заражених зменшується – з 2,2 мільйона в 2012 році до 2,1 мільйона в 2013 році. Коментує автор звіту Ерін Холфелдер: "Незважаючи на прогрес, який намітився, до перемоги над СНІДом та ВІЛ ще далеко. Деякі країни досі не можуть потішити статистикою".
За словами експертів, існують три основні чинники, що заважають боротьбі. По-перше, це нестача коштів. Щорічний дефіцит фінансування складає 3 мільярди доларів. Більше того, багато африканських країн не вкладають, а гроші надходять в основному від США, Британії та Франції.
По-друге, дедалі більше заражених спостерігається в соціальних групах, з якими складно налагодити контакт. Зокрема це люди, які через загальний осуд позбавлені лікування. Яскравий приклад – підлітки і жителі мусульманських країн. Загалом ВІЛ в 28 разів частіше зустрічається серед ін'єкційних наркоманів, в 19 разів частіше серед гомосексуалістів і в 12 разів частіше серед працівників секс-індустрії.
По-третє, сама боротьба з епідемією – досить нестабільний процес. Наприклад, спалах лихоманки Ебола в Африці завдає удару по всій системі охорони здоров'я та контролю ВІЛ у тому числі. Тому фахівці закликають покращувати інфраструктуру, щоб система могла впоратися не тільки з ВІЛ.
0 734
5-12-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...