додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Генетики знайшли ключ до стійкості лікарняних бактерій

Учені зрозуміли, що допомагає стійким до антибіотиків бактеріям, активно розмножуватися в лікарняних умовах.
Причина – плазміди. Це невеликі молекули ДНК, окремі від геномних хромосом і здатні репліцуватися автономно. Плазміди легко проникають в бактерії, передаючись від одного патогена іншому. І деякі плазміди несуть із собою ген стійкості, пише Medical Express.
Зокрема це стосується стійкості до карбапенемам. А це антибіотики з останньої лінії захисту. Наприклад, цією стійкістю володіє ентеробактерій. В США за останнє десятиліття частота виявлення інфекцій, викликаних цією бактерією, збільшилася в 4 рази.
Патоген виявили майже в 4% всіх лікарень в США. Показники смертності від інфекції становлять від 40% до 80%. Причому плазміди небезпечні навіть для, здавалося б, нешкідливих бактерій. Яскравий приклад – бактерії Klebsiella і Enterobacter. Останнім часом вони також набувають резистентності до антибіотиків з останньої лінії захисту.
Дослідники знайшли гени резистентності в біоплівках (конгломератів бактерій) в палатах і в стоках лікарняних раковин. Причому людина може бути носієм небезпечних бактерій і при цьому не хворіти, але передавати патогени іншим.
0 590
23-09-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти