додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Вино захищає активних людей від хвороб серця і судин

Учені давно говорять, що помірне споживання вина забезпечує захист від серцево-судинних захворювань.
Вино підвищує рівень "хорошого" холестерину (ліпопротеїнів високої щільності), пише Science World Report. У новому дослідженні вчених з Європейського товариства кардіологів взяли участь 146 людей з легким та помірним ступенем ризику розвитку серцево-судинних захворювань.
Добровольців у довільному порядку розподілили по групах. Одна група повинна була протягом року в помірних кількостях вживати біле, а інша – червоне вино. Вивчався вплив вживання вина на маркери атеросклерозу (хронічного захворювання артерій, що виникає внаслідок порушення ліпідного обміну).
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), помірне споживання вина – це 0,2 літра для жінок і 0,3 літра для чоловіків не більше п'яти разів на тиждень. Учасники дотримувалися своєї звичайної дієти. Їм потрібно було фіксувати споживання вина та інших алкогольних напоїв, прийом лікарських препаратів, а також кількість і тип фізичних навантажень. Щоб підтвердити, що вони пили вино, добровольці повинні були наприкінці дослідження повернути корки від винних пляшок.
Через рік рівень "хорошого" холестерину не змінився в жодній із груп. Рівень "поганого" холестерину (ліпопротеїнів низької щільності) знизився в обох групах. Загальний рівень холестерину став нижче тільки в групі, учасники якої пили червоне вино. Основним показником захисту від серцево-судинних захворювань є підвищення рівня "хорошого" холестерину. Цей ефект від вживання вина спостерігався тільки в людей, які приділяли час фізичним вправам.
Крім того, у цих людей, незалежно від того, яке вино вони пили, знизився рівень "поганого" холестерину й загальний рівень холестерину. Так, поєднання низької дози етилового спирту у вині з фізичними вправами може захищати від захворювань серця і судин. У майбутньому дослідники планують вивчати вплив вживання червоного і білого вина на маркери атеросклерозу в пацієнтів з високим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань і низьким рівнем фізичної активності.
0 681
4-09-2014, 14:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти