додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Колір обличчя демонструє стан серцево-судинної системи

Новий метод, відеоплетизмографія, підкаже, чи страждає людина від фібриляції передсердь – одного з різновидів порушень серцевого ритму.
Фібриляція передсердь піддається лікуванню, але все ж цей стан потенційно небезпечний. За допомогою веб-камери і програмних алгоритмів вчені показали, що невеликі зміни кольору шкіри відображають нерівномірний приплив крові, викликаний даним порушенням, повідомляє The Hindustan Times.
Дослідники вважають: нова технологія має великий потенціал. У ній використовується програмний алгоритм, розроблений компанією Xerox Corporation Ltd. Сканування обличчя виявляє зміни кольору шкіри, непомітні для неозброєного ока. Датчики цифрових камер призначені для реєстрації трьох кольорів: червоного, зеленого і синього. Відомо, що гемоглобін, основний білок крові, поглинає більше зеленого кольору в спектрі світла, тому тонкі зміни легко відстежити за допомогою сенсора камери.
Під час дослідження учасникам одночасно зі скануванням обличчя робили ЕКГ, отож результати можна було порівняти з фактичною електричною активністю серця. Вчені виявили: зміни кольору обличчя, виявлення за допомогою відеоспостереження, були пов'язані з частотою серцевих скорочень людини, відбивали на ЕКГ.
Нерегулярну електричну активність серця, викликану фибриляцією передсердь, можна ідентифікувати шляхом спостереження за пульсацією крові, поточної по венах на обличчі. Для цього потрібно відслідковувати, як поглинається або відбивається зелене світло з кожним ударом серця. Частота помилок при використанні відеоплетизмографіі становила 20%. Частота помилок ЕКГ варіюється від 17 до 29%.
0 967
3-09-2014, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...