додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Стать і соціально-економічний статус впливають на рівень холестерину

Учені з Кембриджського Університету виявили: у жінок рівень ліпопротеїнів низької щільності, відомих як "поганий" холестерин, тісніше пов’язаний з рівнем освіти, ніж у чоловіків, повідомляє The Daily Mail.
В осіб чоловічої статі рівень холестерину в більшій мірі залежить від фізичних навантажень. "Поганий" холестерин може засмітити артерії й зробити їх менш еластичними. Формування згустків і блокування артерій часто призводить до серцевого нападу або інсульту.
У дослідженні взяли участь 22 451 осіб із Норфолка віком від 39 до 79 років. Вчені врахували споживання алкоголю і Індексу Маси Тіла (ІМТ) кожного учасника. Вони також оцінили їх соціально-економічний статус, використовуючи три чинники – соціальний клас, рівень освіти і благополуччя району, де вони мешкали. Потім вони взяли у добровольців аналізи крові на загальний холестерин, "хороший" холестерин, тригліцериди і "поганий" холестерин.
Вчені виявили, що у неосвічених жінок, які старші 15 років, рівень "поганого" холестерину значно вищий, ніж у освічених, навіть при врахуванні їх ІМТ та вживання алкоголю. Вони також з’ясували: у жінок в цілому вищі рівні "хорошого" і "поганого" холестерину, ніж у чоловіків. У представників сильної статі кількість холестерину залежало від фізичних навантажень. У чоловіків, які займалися фізичною працею (робочих), рівні холестерину були нижчі, ніж у інших.
Перша теорія припускає: це може бути пов’язано з тим, що фізична активність допомагає знизити рівень холестерину. Згідно другої теорії, існує тісний зв’язок між соціальним класом і серцево-судинними захворюваннями. Проте визначити, що саме впливає на розвиток хвороб серця і судин, складно через використання кількох критеріїв для визначення соціального статусу (наприклад, роботи та рівня освіти). Кожен із них може впливати на здоров’я по-різному. Надалі дослідники планують вивчити чоловіків і жінок окремо, щоб виявити причини статевих відмінностей.
0 530
3-09-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
• Теги
АТО, Буковина, ДТП, Ефект, Каспрук, Порошенко, Росія, Сесія, Україна, ЧНУ, Чернівці, аварія, авто, афіша, вечірки, вибори, діти, депутати, кіно, клуби, концерт, концерти, кордон, крадіжка, міська рада, новини Буковини, новини Чернівців, палац кіно Кобилянської, погода, податки, пожежа, поліція, прокуратура, ремонт, сніг, суд, фестиваль, футбол, хабар

Показати всі теги
холестерин норма мужчин.