додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Відкриття біологів: людина  – це один великий ніс

Реклама засобів від застуди, де людина постає у вигляді носа не є такою нелогічною, як здається на перший погляд.
Як з’ясували вчені, у носовій порожнині людини знаходиться близько 350 різних типів нюхових рецепторів, які можуть уловлювати нюанси різних запахів. Але відкриття полягає в іншому: нюхові рецептори знаходяться не тільки в носі, але в простаті, у кишечнику, навіть у спермі.
У сперматозоїдах вони забезпечують "хемотаксис" – рух їх до яйцеклітини за градієнтом хімічних речовин. У кишечнику допомагають вивільненню cеротаніну.
У роботі, опублікованій в журналі Journal of Investigative Dermatology, автори відкрили нюхові рецептори в кератиноцитах – клітинах зовнішнього шару шкіри. Рецептори OR2AT4, які в них знаходяться, збуджуються на запах сандалового дерева, який часто використовують в ароматизованих паличках і свічках.
У відповідь на збудження рецепторів в шкірі запускається сигнальний шлях, що приводить до підвищення концентрації іонів кальцію в клітинах. Це підвищує здатність кератиноцитів до розмноження та міграції, що сприяє загоєнню ран.
Інші нюхові рецептори вчені знайшли в клітинах шкіри, синтезуючих меланін, і у фібробластах. За що відповідають ці рецептори ще належить з’ясувати.
Виходить, що сандалові свічки і палички можна використовувати в медичних цілях. Щоправда, у якому саме вигляді, ученим ще належить подумати.
0 490
24-07-2014, 10:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти