додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Кофеїн по-різному впливає на тіло залежно від статі

Незважаючи на поширення кофеїновмісних напоїв, учені жодного разу не досліджували дію кофеїну на дітей і підлітків детально.
Вони лише знали, що кофеїн підвищує тиск і зменшує частоту серцебиття. А ось Університет Школи громадського здоров'я та медичних професій Буффало з'ясував: ефект кофеїну сильно відрізняється залежно від статі підлітка.
Під час роботи вчених цікавили підлітки з статевим дозріванням, яке вже настало. Також вони хотіли зрозуміти, чи впливає менструальний цикл на те, як кофеїн впливає на серцево-судинну систему. Отже, хлопчики 15-17 років після прийому кофеїну говорили про різкий прилив сил, про покращення спортивних показників. У дівчаток же не спостерігалося настільки очевидних змін, пише Medical News Today.
По мірі збільшення рівня кофеїну діастолічний артеріальний тиск збільшувався, а частота серцевих скорочень зменшилася у хлопчиків, але не у дівчаток. Всього в роботі брали участь 54 хлопчиків та 47 дівчаток 15-17 років, а також група дітей 8-9 років. Дітям давали плацебо або дві дози кофеїну (по 1 та 2 міліграмами на кілограм). Потім вимірювали тиск і частоту серцебиття.
Отже, хлопчики більш активно реагували на кофеїн. Але це працювало тільки у старшої вікової групи. Менструальний цикл впливав на реакцію на кофеїн. Вся річ у тому, що змінюються показники гормонів. Фолікулярна фаза, яка починається в перший день менструації і закінчується з овуляцією, і лютеїнова фаза, яка слідує за овуляцією і відзначається більш високою концентрацією прогестерону, ніж на попередній фазі, критично важливі для описаного явища. У середині лютеїнової фази ступінь уповільнення серцебиття і підвищення тиску була більшою у дівчаток, які вживали кофеїн.
0 503
22-06-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти